Balesetek és betegségek is veszélyeztethetik azokat, akik kimennek a strandra, érdemes felkészülni.
Balesetek és betegségek is veszélyeztethetik azokat, akik kimennek a strandra, ezért érdemes felkészülniük a várható kockázatokra - mondta az InfoRádiónak Torzsa Péter háziorvos, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének egyetemi docense.
A legfontosabb, hogy ne fulladjon meg a gyerek – jelentette ki Torzsa Péter háziorvos. Arra is figyelmeztetett, súlyos égési sérüléseket okozhat, ha elalszunk a napon, a vizes kövek mezítláb csúszhatnak, ha elesünk, megsérülhetünk, akár csontunk is törhet.
„A nyári időjárás változatos is lehet, készüljünk arra is, hogy a hűvösebb idő nehogy megfázást okozzon."
Torzsa Péter elmondta, idősebb korban, sőt akár fiatalabbaknál is, a vizes fürdőnadrágban, vizes kövön ülés prosztatagyulladást okozhat. „Cseréljük át a fürdőruhánkat, ne üljünk több órát vizesben!"
A háziorvos hangsúlyozta, 11-15 óra között árnyékban üljünk, csak nagyon rövid időszakot töltsünk napsugárzásban, használjunk fényvédőkrémet, mert ezek segítenek, hogy ne alakuljanak ki bőrbetegségek.
Ha betegek vagyunk, ne menjünk strandra, mert további krónikus betegségek alakulhatnak ki és a többi strandolót is megfertőzhetjük – mondta Torzsa Péter. „Sokkal gyorsabb a gyógyulás, ha otthon maradunk és csak utána élvezzük a nyár örömeit."
Cukorbetegség esetén nem tesz jót a tűző nap, és természetesen az étkezésre is figyelni kell, mert a nem megfelelő táplálkozás akár eszméletvesztést is okozhat – mondta.
Torzsa Péter arra hívta fel a figyelmet, nem véletlenül írják ki, hogy mennyi ideig lehetünk a termálvízben, nagyon melegben még ennél is kevesebb ideig célszerű bent lenni, mert ájulás és szívproblémák is kialakulhatnak. „A termálvíz nem tesz jót a gyerekeknek, nem szabad bevinni őket!" Baba a strandon - a teljes cikkben