A betegnek immár nincs szüksége dialízisre, ugyanakkor a műtét jelentős rövid és hosszú távú kockázatokkal jár.
Amerikai orvosok éveken át fejlesztették azt a műtéti technikát, amivel most egy 41 éves férfi életminőségét javították drasztikus mértékben. A négygyermekes Oscar Larrainzarnak korábban egy daganatos megbetegedésre adott kezelés, valamint a végstádiumú vesebetegsége miatt el kellett távolítani a hólyagját és mindkét veséjét – számolt be róla a The Guardian nyomán a hvg.hu. A lap megjegyzi: ennek köszönhetően már nincs szüksége dialízisre, ugyanakkor a műtét jelentős rövid és hosszú távú kockázatokkal jár.
A hólyagátültetést két sebész végezte, akik évekig dolgoztak a műtéti technika kidolgozásán. A beavatkozás során egy vesét és egy másik donortól kapott hólyagot transzplantáltak a betegbe.
Inderbir Gill, a Dél-Kaliforniai Egyetem Urológiai Intézetének ügyvezető igazgatója szerint az átültetés történelmi pillanat az orvostudomány számára, és hatással lesz arra, hogy miként kezelhetnek bizonyos betegeket, akiknek már nem működik megfelelően a hólyagjuk.
Azon betegeknél, akiknél az orvosok eltávolítják a húgyhólyagot, gyakran a bélrendszer egy részéből készítenek újat a sebészek. Ez azonban számos új szövődményt eredményezhet, beleértve a fertőzéseket és az emésztési problémák kialakulását. Emiatt a szakemberek évek óta vizsgálták annak lehetőségét, hogy miként lehetne átültetni a szervet.
A további részletek a teljes cikkben