A humán metapneumovírus vagy HMPV egy légúti vírus, amely a megfázáshoz és az influenzához hasonló tüneteket okoz.
Kínában növekszik a légúti vírusfertőzések száma. Túlzsúfolt kórházakról, új megfigyelési intézkedésekről és a járvány kitörésével kapcsolatos aggodalmakról szóló hírek ütötték fel a fejüket. A pekingi hatóságok alábecsülték a vírusos megbetegedések számának növekedését, amely öt évvel azután történt, hogy a világot először értesítették a Covid–19 megjelenéséről, írja a The Independent nyomán az Index.
A humán metapneumovírusként (HMPV) azonosított kórokozó miatt ezen a télen megszaporodtak a megbetegedések az észak-kínai tartományokban, különösen a gyermekek körében. A járvány öt évvel azután tört ki, hogy a világot először értesítették egy új koronavírus megjelenéséről a kínai Vuhanban, amely később hétmillió halálos áldozattal járó világjárványba fordult át.
A kínai kórházakban maszkot viselő emberekről készült fotók és videók jelentek meg a közösségi média felületein, a helyi hírek pedig a Covid kezdeti kitöréséhez hasonlították a jeleneteket.
Az egészségügyi hatóságok új intézkedéseket vezetnek be az ismeretlen eredetű tüdőgyulladásos esetek terjedésének nyomon követésére és kezelésére, ennek ellenére Peking nem fektet nagy hangsúlyt a fejleményekre, szokásos téli eseményként tekint a jelenségre.
Mao Ning, a kínai külügyminisztérium szóvivője pénteken azt mondta: „A légúti fertőzések általában a téli szezonban tetőznek. A betegségek kevésbé súlyosak, és kisebb mértékben terjednek el az előző évhez képest.”
A humán metapneumovírus vagy HMPV egy légúti vírus, amely a megfázáshoz és az influenzához hasonló tüneteket okoz. Bár a betegség jellemzően enyhe, súlyos szövődményekhez, például tüdőgyulladáshoz vezethet, különösen csecsemőknél, időseknél és legyengült immunrendszerűeknél.
További részletek az Indexen.