Lehetővé válik a műtét közbeni idegrendszeri károsodás minimalizálása.
A Dunántúlon egyedüliként, a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ Idegsebészeti Klinikáján nyílik lehetőség arra, hogy a daganatos és más elváltozások eltávolítása a korábbiaknál is hatékonyabban történjen egy új fajta műtéti eljárásnak köszönhetően- írja a pecsinapilap.hu.
A Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ (PTE KK) Idegsebészeti Klinikáján a közelmúltban egy, a nyaki gerincvelőt érintő, a beteg mozgásteljesítményének folyamatos romlását, alsó végtagjainak bénulását eredményező daganat eltávolítása kapcsán, a Dunántúlon elsőként alkalmazták az ún. intraoperatív neuro-monitorozásnak azon eszközeit, amelyek a gerincvelő funkciójának, műtét közbeni épségének ellenőrzését szolgálják.
A módszer alkalmazásával lehetőség nyílik arra, hogy a létfontosságú agytörzsi központokban, vagy ezek közelében, valamint a gerincvelőben vagy környezetében elhelyezkedő daganatos és más elváltozások eltávolítása, a gerinc súlyos fokú deformitásának korrekcióját célzó műtéti beavatkozások komplex elektrofiziológiai monitorozás mellett történjenek. Ezzel lehetővé válik a műtét közbeni idegrendszeri károsodás minimalizálása, illetve a kiterjesztett műtétek hatékonyabb elvégzése.
Olyan rendszer került a pécsi Idegsebészeti Klinikára, amely lehetővé teszi, hogy a betegek műtéti monitorozása során akár online konzultáció történjen az ugyanilyen rendszert használó debreceni Idegsebészeti Klinikával.