• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Új rendszerek pénz helyett, ez hülyeség

Lapszemle Forrás: inforadio.hu

Éger: Ki kell fizetni, amibe kerül: az ellátást, az orvost, utána lehet finomítani a rendszeren nem helyette.

A sürgősségi orvostani társaság és a szaktárca is kételkedik annak a januárban nyilvánosságra hozott, a Magyar Orvosi Kamara által végzett felmérésnek az eredményében, amelyben sürgősségi szakorvos hiányra és annak az orvosokra és betegekre szálló következményeire hívta fel a figyelmet a köztestület. Biztos, hogy jó az adatok? - kérdezték az Inforádió Aréna című műsorában erről is Éger Istvánt, a MOK elnökét.

- Az adatoknak az orvoslétszámra vonatkozó része abszolút tényszerű, állami nyilvántartásból származó, tehát megfellebbezhetetlen, a másik pedig az orvoskollégák adatszolgáltatásából, hiszen szándékosan azokat kérdeztük, akiknek a bőrére megy a játék, és akik a panaszt tették.

A sürgősségi orvostani társaság egy szakmai alapon szerveződő civil szervezet, amelyik a sürgősségi szakmának egy részét tömöríti, önkéntes alapon, tehát korántsem mindenkit. Hangsúlyozni kell, hogy a felmérésről szóló levél éppen az ő érdekükben született, ezért sem érthető a kételkedés. Ami viszont az érvelésüket illeti, hogy ők nem szeretik, ha az ő megkérdezésük nélkül próbálunk a kórházi menedzsment „háta mögött" információt szerezni, arra csak annyit tudok mondani, hogy az szükségszerű volt, mert a panasz, ami megindította az egész folyamatot, jórészt a menedzsmentek működéséről, a kényszerítő magatartásukról szólt – mondta el Éger István.

Ha ez törvénysértő állapot, miért nem tesz senki feljelentést? – tette fel a kérdést az Aréna. - A jogszabály január elsején lépett hatályba, de 60 napos türelmi idővel - mint azt írta nekem (egyedül válaszolva a levelemre) az Országos Tisztifőorvos. Ez három hét múlva lejár és ő elindíthatja ezt az eljárást, ha bejelentés van – mondta el Éger István. Ami a következményeket illeti, azokat az eszközhiányból, orvoshiányból, az időben való ellátás hiányából stb következő ún. elkerülhető halálozás kategória mérésével lehetne kimutatni, abból kiderülne, hogy mennyiben felelős ez a terület azért, hogy sajnos Magyarországon az elkerülhető halálozás mutatói 10-15 éve folyamatosan növekednek, de legalább is nem csökken. Ezt nem szeretik mérni, de a kollégák a gyakorlatban felismerik ezeket a veszélyes helyzeteket.

A szakorvosképzés és a béremelés, valamint a rendszer működéséhez szükséges forrásbevonás nyújtotta megoldásról, a sürgősségi rendszer reformjának lehetséges módozatairól, kifizetetlen számlákról, eltűnő pénzekről és az egészségügyiek béremelésének folytatásáról - hallgassa meg a teljes beszélgetést itt