2024-ben a végtagsebészeti részlegen csaknem hatszáz beteget láttak el, s több mint négyszáz műtétet végeztek.
Február elsejétől Felföldi Tamás szakorvos vezeti a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Sebészeti Klinika Végtagsebészeti Osztályát, aki szakmai koordinátori megbízólevelét Szabó Zoltán professzortól, a Klinikai Központ elnökétől ünnepélyes keretek között vette át hétfőn, az Elnöki Hivatalban, írja az Unideb.
Felföldi Tamás 2010-ben a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Karán szerzett általános orvosdoktori diplomát. Gyógyító tevékenységét a Fehérgyarmati Kórház sebészeti osztályán kezdte, 2016-óta a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Sebészeti Klinikáján dolgozik.
A Végtagsebészeti Osztály 2008 áprilisa óta működik a Debreceni Egyetem Klinikai Központ (DE KK) Kenézy Gyula Campusán, 2022. november 1-től az integrált Sebészeti Klinika szervezeti egységeként fogadja a betegeket.
- A Klinikai Központ integratív átalakítása során a végtagsebészeti részleget a kétpólusú – azaz a Nagyerdei és a Kenézy Gyula Campuson – ellátást biztosító, de egységes irányítási rend szerint működő Sebészeti Klinikához csatoltuk. Az elmúlt négy év során előre megtervezett fejlesztési stratégia mentén, önálló végtagsebészeti műtőblokkot hoztunk létre. Megújultak a kórtermi ellátás körülményei és a műszerparkot is korszerűsítettük. Felföldi Tamás szakmai koordinátor eddig is kiemelkedő munkát végzett a sebészeti ellátás területén, személye és tudása biztos garanciául szolgál közös céljaink jövőbeli eléréséhez – mondta a kinevezés átadásakor Szabó Zoltán professzor, a Klinikai Központ elnöke.
A 28 ágyon működő végtagsebészet tevékenysége kiterjed a diabéteszes láb, a végtagi érbetegségek, valamint az idült, illetve szeptikus sebek, fekélyek, felfekvések ellátására is. 2024-ben a végtagsebészeti részlegen csaknem hatszáz beteget láttak el, s több mint négyszáz műtétet végeztek.
- A betegellátás során az érsebész, belgyógyász és radiológus kollégákkal együttműködve törekszünk a végtagok megmentésére. Az elkötelezett orvosi és ápolói munkának, valamint az oktatási tevékenységünknek köszönhetően az amputációra kerülő betegek száma csökkenő tendenciát mutat. Betegeinkkel minden esetben személyes konzultáció keretében ismertetjük meg a legfontosabb tudnivalókat sebeik kezeléséről vagy éppen a végtagok tehermentesítését szolgáló úgynevezett ortézisek viselésének szabályairól – fejtette ki Felföldi Tamás szakmai koordinátor.
A végtagsebészet szakmaterületi koordinátora hozzáfűzte, hogy a Sebészeti Klinika vezetőivel közös céljuk a korábban megkezdett magas szakmai színvonalú ellátás töretlen fejlesztése, s a társszakmákkal történő együttműködés további erősítése.
Fotó: unideb.hu