A szakember szerint a párhuzamosságok nem számolhatók fel, amíg az ágazatra nincs elég pénz.
Zombor Gábor cáfolta azokat a sajtóhíreket, hogy több ezer ember elbocsátásával járó átalakítást terveznek az egészségügyben. A Magyar Orvosok Szövetsége szerint viszont orvoselvándorlással járhat az a tervezet, amellyel a kormány költséghatékonyabbá tenné a kórházak működését – írja a Hír TV tudósítása nyomán az mno.hu portálján.
Jelenleg a fővárosban mindennap más kórház látja el az ügyeletet. A tervek szerint a jövőben Budapesten hat vezető kórház lenne, amelyekben 24 órás állandó ügyeletet kellene tartani, a megyékben pedig egy-egy. Sajtóhírek szerint a kormány átalakítaná az egészségügy finanszírozását, a pénzt megyénként, a lakosságszám figyelembe vételével osztanák el. A megyei ellátást központi kórház szervezné, a többi kórház fiókintézményként vagy telephelyként működne tovább. Az ésszerűsítéssel a párhuzamosságokat szüntetnék meg.
Sinkó Eszter egészségügyi közgazdász szerint a párhuzamosságok nem számolhatók fel, amíg az ágazatra nincs elég pénz. A kórházak azért látnak el olyan betegeket is, akiket egyébként a háziorvos is meg tudna gyógyítani, hogy az utánuk kapott pénzt súlyosabb esetek kezelésére költhessék – vélekedett a szakértő, hozzátéve azt is, a kórházi finanszírozást fel kellene emelni 25-30 %-kal, és akkor joggal várhatná el a kormány, hogy a kórházigazgatók ne termeljenek hiányt. Amíg ez nem történik meg, ez az elvárás jogosulatlan – mutatotto rá Sinkó Eszter.