Érdemben sehol nem tart a jászberényi ügyelet szervezése.
A Jászsági Többcélú Társulás égisze alatt korábban mind a hét végi fogorvosi ügyelet, mind a gyógyszertári ügyelet jászsági szintű megszervezéséről tárgyaltak az önkormányzatok képviselői. Magéra Tibor - ez idő szerint a jászberényi polgármesteri kabinet munkatársa - korábban a társulás titkárságán végzett döntés-előkészítő munkát. Közölte, a gyógyszertári ügyelet kérdéséről tárgyalt ugyan az illetékes munkacsoport, de ennél tovább nem jutott a kérdés. Az általános vélemény az volt, hogy a gyógyszertári ügyelet megszervezését általában helyi, települési szinten oldják meg a patikák. A mindennapos gyakorlatban nem volna életképes dolog, ha erre még egy térségi szintű ügyeleti rendszert is rászerveznének.
Más volt a helyzet a fogorvosi ügyelettel, hiszen erről több körben tárgyaltak, és komoly előkészítő munka zajlott annak megszervezéséről. - Sokáig felszínen volt a kérdés, és két körben csaknem a szerződéskötésig eljutott a folyamat - mondta Magéra Tibor. Hozzátette, hogy először az ügyeleti ellátásra megjelölt helyszín (Jászfényszaru) földrajzi fekvése miatt mondott nemet a szolgáltatás beindítására az önkormányzatok egy része. Később pedig, amikor a jászberényi helyszín kialakításáról volt szó, akkor a megfelelő feltételeket nem tudták kialakítani.
A fogorvosi ügyeleti ellátásról legutóbb idén márciusban tárgyaltak a képviselő-testületek, amikor is a Szolnoki Kistérség Többcélú Társulása megkereste a helyhatóságokat: az általuk Szolnokon működtetett fogorvosi ügyelet igénybevételéről. Akkor Jánoshida, illetve Jászberény képviselő-testületei bólintottak rá a szerződéskötésre, így az adott települések betegeit térítésmentesen látják el a szolnoki ügyeleten, ha arra van szükség. Jászberényben a napirend tárgyalásakor azzal fogadták el a hároméves határozott időtartamra szóló előterjesztést, hogy közben dolgoznak a helyi ügyelet kialakításának feltételein. -
Érdemben sehol nem tart a jászberényi ügyelet szervezése - közölte Juhász Dániel alpolgármester. Úgy vélte: a kistérség településeinek kellene összefognia, ha valós igény mutatkozik az egészségügyi szolgáltatásra. Ugyanakkor nincsenek olyan helyzetben az önkormányzatok, hogy az ügyelet létrehozásának költségeit finanszírozni tudnák, illetve később a fenntartáshoz hozzá tudnának járulni.