• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Útmutatókat várnak egy kemény év után

Lapszemle Forrás: medicalonline.hu

A gazdasági területen nem tudják megfizetni a megfelelően képzett munkatársakat.

Kemény éve volt a Magyar Kórházszövetségnek – így nyitotta meg Svébis Mihály elnök a szervezet XXIX. kongresszusát Siófokon. Mindez azonban nem tükröződött a szakmai blokkokban, felzúdulást inkább az váltott ki, hogy az ágazati vezetők csak szűk, zárt körben számoltak be az egészségpolitika aktualitásairól - olvasható a MedicalOnline portálon.

Gazdasági és ápolási igazgatókat, egyes szakmai egyesületek vezetőit sem engedték be a Magyar Kórházszövetség (MKSZ) szerdán kezdődött éves kongresszusának szakmai blokkjára. A modul, amelyet az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) jegyzett, meglehetősen unalmasra sikeredett – tájékoztatták a lapot távozóban azok, akik meghallgathatták: az új információk, és a friss levegő hiánya miatt ugyanis tízesével-húszasával hagyják el a termet az előadások között. Mindeközben a kívül rekesztettek viszont felháborodásuknak adtak hangot.

A rendezvény gazdasági blokkjában a problémákat csokorba gyűjtő kiadvány megszerkesztésére kérték Szabó Tamást, az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) egészségügyi intézményellenőrzési főosztályvezetőjét. A hozzászólásokból kiderült, hogy az intézmények leginkább a gazdasági területen is egyre komolyabb problémát okozó szakemberhiány miatt nem tudnak megbirkózni a feladattal, hiszen a gyakori jogszabályváltozások nyomán folyamatosan revideálni kell a belső szabályzatokat. A megfelelően képzett munkatársakat azonban nem tudják megfizetni, így az egészségügyi szakdolgozók és orvosok mellett egyre többen hagyják el a gazdasági (és műszaki) területeket is, hiszen ott lassan tíz éve nem emelték a béreket. Mindeközben még a back-office rendszer átszervezésével is riogatták a munkatársakat, ami további elbizonytalanodást okozott.

Valami nincs rendben – ez az általános érzet az egészségügy közbeszerzéseivel kapcsolatban – nyitotta előadását Holchacker Péter az Egészségügyi Technológia és Orvostechnikai Szállítók Egyesületének (ETOSZ) igazgatója. Szakmai találkozót kezdeményez az Orvostechnikai Szövetség még a közbeszerzési törvény októberre várható módosítása előtt, erre a beszállítók és kórházak képviselőit, így az MKSZ-t is várják – jelentette be Tamás Viktor elnök.