Soha nem látott bizalmatlanság veszi körül az üzemekben előállított és a boltban kapható élelmiszereket.
Míg egyesek szerint az élelmiszeripar az életünkre tör, mások szerint ma az élelmiszer-ellátás biztonságosabb Európában, mint valaha volt a történelem során. Az igazság valahol a kettő között van. Jóllehet a szakértők azt állítják, hogy az élelmiszeripar rendkívüli módon fejlődött a második világháború óta eltelt évtizedekben, napjainkban soha nem látott bizalmatlanság veszi körül az üzemekben előállított és a boltban kapható élelmiszereket. Az indokolt elővigyázatosság mellett egyre inkább terjednek a teljesen megalapozatlan rémhírek is – írja a vg.hu portálja.
Gombos Zoltán, a Vidékfejlesztési Minisztérium Élelmiszerlánc-felügyeleti Főosztályvezetője úgy nyilatkozott: az Európai Unió és azon belül Magyarország hatóságai világviszonylatban is nagyon szigorúnak számító ellenőrzési és kockázatelemzési rendszert tartanak fenn, ennek köszönhetően kijelenthető, hogy Európában ezen a téren jobb a helyzet, mint bárhol a világon.
Gombos ugyanakkor figyelmeztetett arra is: lehetetlen mindenre előre felkészülni, minden veszélyt előre kiszámítani, ezért a rendszerbe időnként hiba csúszik. Ilyen volt például az emlékezetes lóhúsbotrány, vagy a coli baktériummal szennyezett német zöldségek esete. Ebben az esetben a hatósági rendszer feladata a veszély mielőbbi elhárítása - fűzte hozzá a főosztályvezető. Az, hogy az élelmiszeriparra kiabált vádaknak fele sem igaz, természetesen nem jelenti azt, hogy egy ilyen bonyolult rendszerben nem lennének veszélyforrások – jegyzi meg a portál.