Csak Budapest, valamint Pest és Győr-Moson-Sopron megye népessége nőtt, az ország többi részén kevesebben élnek.
Meglepő adatokat nem hozott a tízévente esedékes népszámlálások félidejében, legutóbb tavaly októberben megszervezett „kis népszámlálás", a Mikrocenzus általános adatainak feldolgozása, de az év végéig elkészülő részletes elemzések már érdekesek lehetnek. Ezek közt szerepel majd, hogy hányan hagyták el az országot 2011 óta, kik ők és hová mentek, tervezik-e, hogy valaha visszajönnek, vagy, hogy milyen az egyes szakmák elismertsége, és mennyire érzi magát jól vagy rosszul a magyar lakosság a bőrében - tudósított a népszava.hu. a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) tegnapi, a témában tartott első tájékoztatóról, ahol emlékeztettek, hogy az 1963 óta megtartott köztes népszámlálásokat eddig 2 százalék körüli mintán végezték, a tavalyi adatfelvétel viszont a lakosság 10 százalékát érintette.
Ami a tegnap bemutatott országos és megyei szintű adatokat illeti: öt év alatt 134 ezer fővel csökkent az ország lakossága, 2016. október elsején 9 millió 803 ezer 837 ember élt Magyarországon. Csak Budapest, valamint Pest és Győr-Moson-Sopron megye népessége nőtt, az ország többi részén kevesebben élnek, miközben átlagosan 19 százalékra emelkedett a 65 év fölöttiek aránya. Békés és Zala öregszik a leggyorsabban – tájékoztatott Kovács Marcell főosztályvezető.
A járási szintű adatokat és a feltett öt pluszkérdést összegző információkat szeptembertől az év végéig több részletben hozza nyilvánosságra a statisztikai hivatal, de az ígéretek szerint január előtt mindent tudunk majd a 2016-os Mikrocenzus eredményeiről. Ami most tudható, elérhető itt