Ha továbbra is engedjük, hogy a paraszolvenciából éljen az orvos, akkor a korrupciót éltetjük.
Ezt Heintz Tamás, az Országgyűlés egészségügyi bizottságának tagja mondta, aki a szakbizottság legutóbbi ülésén emberierőforrás-konferencia összehívását kezdeményezte, melyre tervei szerint Orbán Viktor miniszterelnök és a gazdasági tárca vezetése is meghívást kapna.
Mint mondta, a gazdasági vezetők általában nem értik, amiről az egészségügy beszél. Az egészség nem más, mint vagyon, amelybe érdemes befektetni, ezért az egészségvagyon fogalmát közgazdasági kategóriává kell emelni. A befektetés pedig nem merülhet ki a fogászati és fürdőturizmusban, az egészségvédelemnek és -megújításnak minden ember életében meg, kell jelennie a hétköznapok szintjén is.
A népességfogyás megakadályozására, a jelenség visszafordítására komoly lépéseket tesz a kormány, és ez vitán felül áll. Ezen belül viszont az egészségvagyon is fontos tényező.
Szerinte ha végre komolyan vesszük a népegészségügyet, és a gyermekek már az iskolában megkapják a szükséges muníciót, akkor egészséges felnőtté válnak. A jó egészségi állapotú ember egyúttal termékenyebb, pszichésen is erősebb. A kérdést tehát komplexen érdemes kezelni, bár tény, hogy rövidtávon még nem hoz látványos eredményt.
A hálapénz kapcsán Heintz Tamás közölte, be kell látnia a társadalomnak, hogy a gyógyító csak méltó fizetéssel élhet. De szerinte ha tovább „vacakolunk", akkor hiába kerítünk pénzt, már nem lesz, akinek odaadhatnánk. A béremelésre tehát sürgősen szükség van, mert ez a befektetés nemcsak anyagi, hanem erkölcsi előnnyel is jár.
A magyar orvosok igenis itthon akarnak dolgozni. Néhány évre szívesen elmennek világot látni, de ha megfizetjük őket, akkor hazajönnek, nem lesznek mások rabszolgái. Mert sajnos úgy áll a helyzet, hogy hiába kapnak álomfizetést külföldön, ott mégiscsak idegenek, és ezért soha nem fogadják be őket igazán.