Bár 74 éves vagyok, nem érzem magam fáradtnak. Nagyon jó érzés, amikor tisztelettel köszönnek nekem.
A kormány tavaly 2,34 milliárd forint támogatást biztosított, az idén 1,25 milliárdot szán arra, hogy a közel háromszáz hiányzó háziorvosi praxist feltöltse. Bács-Kiskunban jelenleg 24 tartósan betöltetlen háziorvosi praxisról tud az Állami Egészségügyi Ellátó Központ. A hazai családi orvosok több mint a fele már a nyugdíjkorhatárt betöltötte. Ugyanakkor nagyon sokan hivatásszeretetből tovább dolgoznak. Dr. Tüske László kiskőrösi háziorvos is közéjük tartozik, aki szeptemberben ünnepli 74. születésnapját. Vele beszélgetett a Petőfi Népe munkatársa.
(...) Summa cum laude eredménnyel fejezte be a tanulmányait 1975-ben. Ezt követően a kiskunhalasi kórházban dolgozott hat évig urológusként. Majd Jánoshalmán folytatta a munkáját, később, 1984-ben Kiskőrösre ment körzeti, majd háziorvosnak. Két városi kitüntetést kapott, 1994–2002 között városi képviselő volt. Sólyom László köztársasági elnök 56-os emlékérmet adományozott neki 2009. október 23-án. Dr. Tüske László a mai napig minden nap rendel.
– Bár 74 éves vagyok, nem érzem magam fáradtnak. Nagyon jó érzés, amikor tisztelettel köszönnek nekem. Ez jelzi az emberek szeretetét. Hogy ma is dolgozom, az feleségemnek, a rendezett családi életemnek, vallásos katolikus életvitelemnek köszönhető, és annak az egyházi közösségnek, amelyhez tartozom. Bizonyára az is segít a gyógyító munkámban, hogy a kiskunhalasi NB II.-es futballcsapat aktív tagja voltam. Nagyon szeretem és büszke vagyok magyar hazámra. Az emberen segíteni csodálatos dolog. Kiskőrösön nagyon jó orvosnak lenni, itt megbecsülik a gyógyítót – mondta a háziorvos.
Hangsúlyozta, hogy az egészségügyi rendszer nem veszi figyelembe azt a tényt, hogy a háziorvosok többsége rendelkezik más szakmai vizsgával is. Ha a helyzet úgy hozza, akkor ő urológiai vagy akár sebészi eljárást is alkalmaz egy-egy alkalommal. Sok olyan eset van, amelyek gyógyítása nem tartozik a háziorvos kötelmei közé, ugyanakkor mégsem utalják azonnal kórházba a beteget. Maguk ugyanis szakszerűen kezelik a pácienst, viszont pluszpénzt ezért nem kapnak. Pedig ezzel gyakran megkönnyítik a kórházak túlterhelt sürgősségi ügyeleteinek helyzetét. A gyors, szakszerű ellátás alapvetően befolyásolja egy-egy település polgárainak közhangulatát. Dr. Tüske László úgy látja, hogy az egészségügyre költött pénz sosem volt elegendő, de ami van, azt racionálisan kellene elkölteni. Így a háziorvosok által elvégzett, adott esetben egy-egy kórházat tehermentesítő munkát támogatni kellene. Ez gyorsabb gyógyulást jelent a betegnek és olcsóbb lehetne az ország költségvetése számára is.