A legforróbb téma, hogy a 2021-ben bevezetett törvényi rendelkezést a fogadott orvos és szülésznő tekintetében mennyire és hogyan tartják be, van-e kiskapu.
A cikk szerzője tagja egy, a Facebookon szerveződő csoportnak, amely az egyik budapesti kórházban szült vagy szülni készülő nőket várja sorai közé. Az említett közösségnek pedig elsődleges célja az információcsere, ami igen hasznos lehet, ha az ember épp az adott kórházban készül szülni. Jelenleg a legforróbb téma értelemszerűen az, hogy a vonatkozó, 2021-ben bevezetett törvényi rendelkezést a fogadott orvos és szülésznő tekintetében mennyire és hogyan tartják be, van-e kiskapu, milyen egy idegen orvosnál szülni és így tovább, olvasható a Magyar Hírlap portálján.
Mint ismert, a hálapénz felszámolásának egyik állomása, hogy a szülészeteken (is) tavaly januártól hatályos a törvénymódosítás: paraszolvenciát adni és elfogadni egyformán bűncselekmény.
A jogszabály világos, részletszabályok hiányában azonban sok a kérdés, főként a babák világrahozatala körül, így jelenleg a következő a helyzet: amikor egy várandós nőnél megindul a szülés és bekerül a kórházba, annál az orvosnál fogja világra hozni gyermekét, amelyik éppen aznap dolgozik/ügyel.
Az intézkedés hatalmas vihart kavart, hozzáteszem, némileg joggal, hiszen az egészségügy egyik legérzékenyebb beavatkozásáról beszélünk, ahol az édesanya körülményeit tekintve talán az egyik legfontosabb tényező a biztonságérzet: nem véletlen, hogy eddig ő választotta ki, melyik az a szakember, akit a bizalmába fogad.
A teljes cikk a Magyar Hírlap portálján olvasható.