• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Változott a sürgősségi betegellátás helyzete

Lapszemle Forrás: gondola.hu

A fejlesztések célja az alapellátás, a mentés és az intézményi sürgősségi ellátás összehangolása.

Sokszor és sok helyen megfogalmazták már, hogy a magyar gazdaság végre kilábalt korábbi nehéz helyzetéből. A társadalom egyre nagyobb része érzi ezt a mindennapokban is. A gazdaság növekedése, annak eredményei és az európai uniós forrásokból megvalósult fejlesztések az egészségügyben is komoly változásokat hoztak. Államtitkár Úr! Az eddigi és a várható egészségügyi fejlesztések kapcsán kérdezem: Az egészségügyi fejlesztések mennyiben javíthatják a sürgősségi ellátás színvonalát? Milyen további intézkedéseket tervez a kormány a sürgősségi betegellátás terén? - tette fel a kérdést a parlamentben Földi László képviselő - idézi a gondola.hu.

Rétvátri Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára válaszában elmondta: az új budapesti sürgősségi ellátás már tavasz óta jól működik. A budapesti komplex kórházprogram célja az akut sürgősségi ellátás 24 órás biztosítása továbbra is, ami a betegeket a lehető legrövidebb idő alatt, de legfeljebb 24 órán belül a megfelelő helyre irányítja, legyen az járóbeteg-ellátás, kórházi ápolás vagy pedig alapellátás.

- A TIOP 2.2.1. pályázat a sürgősségi ellátórendszer kórházi szintjeinek infrastrukturális fejlesztését célozta új sürgősségi osztályok kialakításával és már meglévő sürgősségi osztályok korszerűsítésével vagy magasabb szintre történő fejlesztésével. A projekt keretében összesen 11 sürgősségi betegellátási osztályt érintően zajlottak fejlesztések 11 megyében, ezeknek az összértéke több mint 6,5 milliárd forint volt. Az utóbbi évek eszközfejlesztésének és az erős szakmai szemléletnek köszönhetően a sürgősségi betegellátási osztályok szakmai követelményei változtak, továbbá a fejlesztések hatására a sürgősségi osztályok számára érezhető és elérhető diagnosztikai eszközpark az utóbbi időben kiszélesedett. Kötelezővé vált a mobil röntgen és a mobil ultrahang, továbbá a point of care készülékek jelenléte, amelyek úgynevezett ágy mellett, azaz az ellátás helyszínén történő, ott végezhető labordiagnosztikai vizsgálatokra nyújtanak lehetőséget. Minden sürgősségi osztályon lennie kell EKG-nak, mini Dopplernek, - ez ultrahangos vizsgálatra alkalmas készülék. Minden sürgősségi osztályon lennie kell vérgáz-analizátornak, amely többek között a beteg oxigénellátottságáról is információt ad, továbbá a vércukor-, a hemoglobin- és az ionszint mérésének a lehetőségét szintén biztosítani kell.

További részletek a gondola.hu portálon.