A jogszabályi háttér adott, de nincs megfelelő állami finanszírozás. Régóta várnak az Emmi által ígért milliókra.
Súlyos anyagi gondokkal küszködik az ország első gyermekhospice-háza, a pécsi Dóri Ház. Ma már minden hónapban problémát okoz, hogy miből finanszírozzák a nővérek, orvosok, terapeuták bérét, de az is előfordult, hogy kikapcsolták az áramot – tudta meg a Magyar Nemzet Gyura Barbarától, a házat működtető Szemem Fénye Alapítvány elnökétől.
A pénzügyi problémák egyébként annak fényében is érdekesek, hogy a lap már tavaly márciusban beszámolt arról: a kormány az egész országot lefedő, társadalombiztosítási finanszírozással működő gyermekhospice-ellátás megvalósításán dolgozik. A szaktárca akkor azt közölte: a már meglévő két gyermekhospice-ház mellé további három létesítését szorgalmazza. Ám úgy tűnik, ez a terv végül nem valósult meg, így továbbra is nehéz helyzetben vannak az érintett intézmények.
Gyura Barbara a ház finanszírozása kapcsán kijelentette: normatív támogatást nem kapnak az államtól, de az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) nemrégiben megítélt nekik ötmillió forintot, de már március óta várnak rá. – Ez arra lesz elég, hogy rendezzük a Nemzeti Adó- és Vámhivatal felé fennálló tartozásunkat. Azonban a ház fenntartása havi 3-5 millió forintba kerül, ezt cégek, magánszemélyek adományaiból és pályázatokból igyekszünk kifizetni, a családok számára minden szolgáltatásunk ingyenes. A finanszírozás szempontjából a nyári időszak a legnehezebb, ilyenkor vészhelyzet üzemmódban működünk – szögezte le.