A várólisták a mostanihoz képest sokszorosára fognak emelkedni, és komoly ellátási zavar alakulhat ki.
Ha a döntéshozók nem változtatnak álláspontjukon, ősszel összeomolhat az egész megyei sebészeti ellátás – írják segítségkérő levelükben a miskolci sebészeti osztály dolgozói. Egykor az ország legnagyobb sebészeti központjának 2007-ben kezdődő kálváriája fokozatosan építette le a nagy múltú osztályt. Az oda érkező, és ott szakorvosi képesítést kapó fiatalok eltávoztak, újak nem vagy alig jöttek, az öregek pedig meghaltak, nyugdíjba mentek, mások külföldre távoztak - tudósított Badány Lajos sajtótájékoztatójáról az Alfahír.
A Jobbik önkormányzati képviselője szerint, ha az osztályt átköltöztetik a megyei kórházba, a baleseti sebészethez, és a sürgősségi osztályhoz hasonló embertelen húsüzemmé fog válni a sebészet: a várólisták a mostanihoz képest sokszorosára fognak emelkedni, és komoly ellátási zavar, akár a sebészeti ellátás teljes összeomlása alakulhat ki. A Jobbik szerint ez az „átszervezés" nem egy előre megtervezett, hatásvizsgálattal alátámasztott intézkedéssorozat, hanem a pályázati pénzek erőltetett lehívásából adódó állandó improvizálás eredménye.
Rövidebb várólisták, akár évekkel hamarabb sorra kerülnek a betegek
Az elmúlt két évben a kormány három programot is indított a kórházi várólisták csökkentésére. 7,5 milliárd forintot különítettek el erre. A plusz forrásból eddig főként térd- és csípőprotéziseket ültettek be a megyei kórházban. Az egészségügyi intézmények telefonon vagy levében értesítik a betegeket, akiket abba a városba irányítanak, ahol nagyobb kapacitás van az operációk elvégzésére - írta a minap.hu.
Miskolcon azonban erre nincs szükség, ember és pénz is van az extra beavatkozásokra. Zétény Ágnes, a B.-A.-Z. Megyei Kórház és Egyetemi Oktató Kórház finanszírozási osztályának vezetője elmondta, várhatóan további nyolcvanat kapnak még az OEP-től az előrejelzés alapján, amit december 31-ig tudnak befejezni.