A kórházi beszállítókénál is súlyosabb a költségvetés orvosokkal és ápolókkal szembeni adóssága.
A kórházi beszállítókénál is súlyosabb a költségvetés orvosokkal és ápolókkal szembeni adóssága, s az is sajnálatos, hogy a migráció ellenére sem vették figyelembe a közalkalmazottak kényszernyugdíjazásánál, hogy az orvoslás tapasztalati tudomány – állítja a Magyar Kórházszövetség elnöke a Figyelő hetilapnak adott interjúban, mely a nyomtatott lapban olvasható.
A kórházadósságokról szólva Velkey György elmondta: - a legutóbbi összesítések 40 milliárd forint lejárt beszállítói tartozást mutattak. Nehezebb helyzetben vagyunk az egy évvel ezelőttihez képest, hiszen a költségvetés nem követte az inflációt, nem tartalmazza a kötelezően előírt minimálbér-emelést, és az egészségpénztár múlt év végi kasszamaradványának összege is kevesebb volt a 2011-es év véginél, így kevesebbet tudott szétosztani a kórházak között. De a beszállítók kinnlevőségei mellett talán súlyosabb adósság, hogy az ápolók és orvosok anyagi megbecsülése évtizedek óta késik. Mindenki tapasztalhatja, hogy az egészségügyi dolgozók komfortérzete nem jó.
A kérdésre, akkor miért nincs nyoma semmiféle ellenállásnak, az elnök elmondta: - Egyrészt talán azért, mert tavaly egyedüliként a közalkalmazotti szférában volt béremelés az ágazatban, pótlékot is kaptak a hiányszakmákban dogozók, leírhatóvá tették a képzési költségeket, és ami ugyancsak fontos, tárgyalóképes az egészségpolitika. Ezek nagy eredmények, de a jövedelmeket tekintve még így is a nemzetgazdaság utolsó traktusában vagyunk.