Balesetek után néha ott maradnak az elhasznált injekciós tűk, véres kötszerek a helyszínen. Ki takarítson?
Július elején egy ember meghalt, négy megsérült egy autóban. A mentősök mindent megtettek a sérültek állapotának stabilizálásáért, gyors kórházba szállításáért. A helyszínen viszont ott maradtak az eszközök, amiket használtak – írja a Délmagyarország cikke nyomán a delmagyar.hu portálja.
A baleset másnapján egy ismerősünk szólt, hogy mi minden maradt a mentés után a helyszínén, az árokban. Szanaszéjjel voltak a kék gumikesztyűk, infúziós palackok, véres kötszerek, injekciós tűk. Utóbbiak között voltak olyanok is, amik félig tele voltak, gondolom, erős fájdalomcsillapítóval. Megijedtünk! Mi van, ha gyerekek találják meg? – nyilatkozta egy pitvarosi lakos.
Úgy hallottuk, hogy a sérültek a körülményekhez képest jobban vannak. Hála a mentősök munkájának is! Nem is akarjuk őket bántani. Nem, dehogy! Tették a dolgukat, hogy minél gyorsabban bevihessék a kórházba a sérülteket. Hogy is lett volna idejük, hogy a fűben injekciós tűket keressenek! De veszélyes hulladékról van szó. Hivatalból valakiknek össze kellett volna szedniük – tette hozzá a pitvarosi lakos.
Kinek a feladata összegyűjteni ezeket a veszélyes hulladékokat – erről kérdezte a portál az Országos Mentőszolgálatot. Győrfi Pál, az Országos Mentőszervezet kommunikációs és PR-igazgatója egy mondattal válaszolt: „Az érvényes szabályok szerint a mentőknek minden olyan esetben össze kell gyűjteni és el kell szállítani az ellátás során használt, képződött anyagokat, eszközöket (pl. gumikesztyű, tű, kötszer stb.), amikor a beteg állapota, a rendelkezésre álló idő ezt lehetővé teszi."
Így továbbra sem tudjuk, hogy kinek, mit és hogyan kell tennie, ha a beteg állapota nem teszi lehetővé, hogy a mentősök gyűjtsék össze az eszközöket – jegyzi meg a portál.