A jövőben az alkalmazásban elérhetők lesznek a betegek leletei, és időpontfoglalásra is lesz lehetőség, az applikáció funkcióit folyamatosan bővítik.
Az egészségügyben egy adatvezérelt evolúció zajlik, többek között egy mesterséges intelligencia munkacsoport is alakult már a Belügyminisztériumban, hangzott el az IME egészségügyi konferenciáján. Szóba került az is, hogy a hekkerek ráálltak az egészségügyi adatlopásra, tízszer drágábban adják el azokat, mint a bankkártya-adatokat, írja a Napi.hu.
Megjelent az Egészségablak mobilalkalmazás is, ami korábban myEESZT néven volt ismert, ebben az applikációban volt elérhető korábban a Covid-igazolvány. Az appban azóta már megjelennek a kiváltható receptek is – mondta Tolnay Roland ügyvezető igazgató, Egészséginformatikai Szolgáltató és Fejlesztési Központ Nonprofit Kft. (ESZFK).
A jövőben az alkalmazásban elérhetők lesznek a betegek leletei, és időpontfoglalásra is lesz lehetőség, az applikáció funkcióit folyamatosan bővítik, például a telemedicina adatokkal - sorolta.
Az ESZFK olyan okoseszközök használatát is támogatja, melyek regisztráltak lesznek, ezzel a páciensek majd felkereshetik a háziorvosaikat, és az orvos közreműködésével lehetőség lesz az adatok implementálásra az EESZT-ben. Ez már működik a cukorbetegeknél és a magasvérnyomás diagnosztizálásában, a jövőben pedig majd egy EKG-alkalmazást is szeretnének bevezetni - mondta az ügyvezető igazgató.
Az eredmények interpretációja csak akkor valósulhat meg, ha az helyesen történik, mondta Bidló Judit, a Belügyminisztérium egészségügy szakmai irányításáért felelős helyettes államtitkára a konferencián. Beszélt egy úgynevezett az adatvezérelt gyógyszerfinanszírozási protokollról, ami már készül.
További részletek a Napi.hu cikkében.