Több mint 130 millió képet alkottak a betegekről a Baka József Diagnosztikai, Onkoradiológiai, Kutatási és Oktatási Központ szakemberei.
Több tudományterületen is iskolateremtő műhely jött létre Kaposváron három évtizede a diagnosztikai képalkotás, a sugárterápia és az egészségügyi ellátás területén. Jellemző, hogy a délszláv válság idején a Taszáron állomásozó amerikai katonák diagnosztizálását is ellátták - számolt be róla a sonline.hu.
Összesen több mint 130 millió képet alkottak a betegekről a Baka József Diagnosztikai, Onkoradiológiai, Kutatási és Oktatási Központ szakemberei 1990 óta. Az intézmény a Kaposi Mór Oktató Kórház konferenciatermében ünnepelte fennállásának 30. évfordulóját, pénteken - írták.
– A központ sikertörténete az összefogásé – ezekkel a szavakkal nyitotta meg a konferenciát Moizs Mariann kórházigazgató. – Kellett hozzá jó ötlet, kiváló vezetők és csapat, következetes stratégia, valamint hit, remény és szeretet, főként a szakma szeretete. A mai napig szembesülünk vele, hogy megkérdezik, miért éppen Kaposváron? Mert együtt ezt mi véghez tudtuk vinni, lehet utánunk csinálni!
A tudományos konferencián előadások hangzottak el, Repa Imre, a kórház stratégiai igazgatója az elmúlt 30 évben bekövetkezett fejlődést elemezte.
Kaposváriként is örömmel látogatott el a jubileumi ünnepségre Jenei Zoltán, az Országos Kórházi Főigazgatóság vezetője. Előadásának témája az egészségügy átalakítása volt. Rámutatott, hogy a világjárvány jelentette terhelés alatt is meg kellett kezdeni az átalakítást, amelynek igénye évtizedek alatt halmozódott fel. Kifejtette, hogy az új egészségügyi jogállási törvény elhozta az orvosok jelentős béremelését, és visszaszorította a paraszolvenciát. Megkezdődött az állami és a magánszféra szétválasztása a gyógyításban, és a praxisközösségek tehermentesíthetik a szakellátást.