• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Visszaadni a mozgás képességét

Lapszemle Forrás: Békés Megyei Hírlap

A jól képzett munkatársakat több modern technikai berendezés is segíti.

A békéscsabai Réthy Pál kórház mozgásszervi rehabilitációs osztályán azon dolgoznak az orvosok és szakdolgozók, hogy a súlyos betegségeken, operációkon átesett betegek állapota javuljon, s a páciensek lehetőség szerint visszanyerjék önállóságukat, hogy a mindennapok számukra, s környezetük számára könnyebbé váljanak. A 91 ággyal működő osztályon a szakorvosok, nővérek (közöttük diplomás, illetve egyetemi diplomás), gyógytornászok, masszőrök, fizioterápiás asszisztens és logopédus is azon dolgozik, hogy a beteggel szoros együttműködéssel, kemény munkával elérjék, a mozgásukban korlátozott emberek állapotában minél jelentősebb javulás következzen be.

- Nagyon fontos a páciens közreműködése, ezért csak olyanokkal tudunk eredményt elérni, akik mentálisan nem zavartak, megértik, s végrehajtják kéréseinket a kezelés során. Nálunk átlagban hat hetet töltenek el a betegek, de előfordul, hogy hónapokig tart a rehabilitáció – fejtette ki dr. Hajnal Tamás főorvos. Az osztály vezetője elmondta, hogy jól képzett munkatársait több, modern technikai berendezés is segíti. Nagy hasznát veszik, és szép sikereket érnek el például az ultrahangos ér-tágító készülékkel, amely a vérellátást javítja az adott területen. Ugyancsak jó eredményeket tudnak elérni a nyirokpangások esetén az erre a célra kifejlesztett szerkezet segítségével.

- Osztályunkra a betegek zömében más kórházi osztályokról kerülnek, miután valamely szervük károsodásával, fogyatékossággal gyógyultak az alapbetegségükből. Vannak közöttük agyvérzésen átesettek, amputáltak, részlegesen bénultak, de kezelünk mozgásszervi fogyatékosságokat, ortopédiai, baleseti sebészeti eseteket, sőt, daganattal operált betegek rehabilitációját is segítjük — mondta dr. Hajnal Tamás, leszögezve, hogy ide sürgősséggel nem tudnak felvenni beteget, a rehabilitációt meg kell hogy előzze egy aktív osztályon elvégzett kezelés, csak utána következhet az utókezelés, az állapotjavítás.