Már az is komoly gondot okozna, hogy honnan szerezne az abaúji kórház szakorvosokat.
Az abaúji Szikszó vezetői új alapokra szeretnék helyezni egészségügyi ellátásukat, ezért lépéseket tesznek annak érdekében, hogy az államosítás során a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei kórházhoz csatolt, II. Rákóczi Ferencről elnevezett kórházuk ismét a saját tulajdonukba kerüljön. Ezt nemrégiben sajtóközleményben jelezték. Álláspontjuk szerint a jelenleg a megyei kórház „gyarmataként" működő intézmény már nem a szegénységgel és betegséggel küzdő abaújiak érdekét szolgálja. A szikszóiak pedig „nem nézhetik tétlenül" azt, hogy az egykor a helyiek közadakozásából épült kórház – annyi hányattatás után – végképp eltűnjön a süllyesztőben - írta a Népszabadság.
A szikszóiak azt állítják, hogy ma senki sem tudja pontosan, milyen szakmai hatékonysággal működik a megyei kórház, és azon belül a szikszói intézmény. Azt állítják, hogy a hivatalos egészségügyi statisztikák torzak, maguk nem úgy élik meg a valóságot, ahogy azt az adatok láttatják.
Nem ért egyet a kezdeményezéssel dr. Csiba Gábor, a megyei kórház főigazgatója. Véleménye szerint Szikszó egészségügyi intézményét senki nem kezeli gyarmatként, ahogyan a polgármester fogalmazott, mert az a megyei kórház része, s ebből a szikszói betegeknek és orvosoknak is komoly előnyük származik. A főigazgató utalt arra, hogy a legmaga-sabb szintű betegellátásban részesülnek az infarktuson, a stroke-on átesettek, a daganatos megbetegedésben szenvedők, a gyermekkorúak és a traumatológiai ellátást igénylők.
Csiba Gábor kérdésünkre kijelentette: a Miskolctól 12 kilométerre fekvő Szikszó, illetve a hozzá tartozó régió betegeit Miskolc az államosítás óta stabilan ellátja. Amennyiben azonban ismét önkormányzati tulajdonúvá válna az intézmény, már az is komoly gondot okozna, hogy honnan szerezne az abaúji kórház szakorvosokat az orvosi létszám biztosítására, amikor Borsodban – s jellemzően az egész országban – komoly szakemberhiánnyal küszködnek.