Egy olyan beteg, aki nem részesül megfelelő bánásmódban, nem fog kiállni az ápolóért, nővérért.
Tisztességes, becsületes betegellátásért harcoltam három évvel ezelőtt – mondta az ATV Egyenes Beszéd című műsorában Sándor Mária. Hozzátette: „a betegek, akik a legkiszolgáltatottabbak, ők nem álltak bele”. Ennek oka szerinte az, hogy az ápolók túl vannak terhelve, azokra pedig ez még hatványozottabban igaz, akik valamivel méltányosabb bért akarnának és túlóráznak, ők nagy valószínűséggel kiégnek. A pácienseknek velük emiatt negatív tapasztalataik vannak. Egy olyan beteg, aki nem részesül megfelelő bánásmódban, nem fog kiállni az ápolóért, nővérért – vonta le a következtetést.
Sándor Mária azt mondta, a tisztességes, becsületes ellátásért folytatott harcában az egészségügyisek is magára hagyták – ők azért, mert egyszerűen nem hittek neki. Bizonyítékokat mutatott az ATV képernyőjén arra, hogy ugyanazon végzettséggel rendelkező nővérek egyike 170 ezer, másik pedig 350 ezer forintot keres: „Nem lehet az alapján megkülönböztetni a béreket, hogy én egy profitot termelő osztály vagyok, én meg nem tudok kikényszeríteni pénzt a haldokló pácienstől”.
Szerinte a bérkülönbségekért a politikán túl az intézményvezetők a felelősek: „nagyon sokat számít az, hogy ki mennyit tesz a becsületes betegellátásért”. Az egészségügyben dolgozók többsége nem tudja, milyen jogok illetik meg. Úgy véli 260-270 ezer forint már elfogadható bér lenne: „talán ér annyit a munkájuk, mint a politikusoké” - mondta.
„Ebben a pillanatban nem lehet szakembert elengedni, nem lehet feltölteni a rendszert” – utalt az ajkai kórházban történt felmondásokra. Szerinte egy jó vezető „foggal-körömmel” ragaszkodik az embereihez. Az adás itt megtekinthető