A béremelés most csak az orvfosok esetében számottevő.
Az egészségügy költség ráfordításában két százalék hiány van, hiszen 2010-2015 között a ráfordítás növekménye 15 százalék volt, viszont az infláció 17 százalék. Az a két százalék nagyon hiányzik, ami valójában sokkal több, állította Kincses Gyula, volt egészségügyi államtitkár az ATV Start mai műsorában, mert az elöregedő társadalomban több a beteg, újabb betegségeket ismernek fel, és drágábbak a kezelések. Az egészségügy működésének szinten tartásához a költségkiadásoknak is növekedni kell.
A gyógyítás feltételei elérhetőek lennének, de nem jut mindenre. Nagy probléma volt például hogy az új rákgyógyszerekhez nagyon későn lehetett hozzájutni. A gyorsaság pedig a betegek gyógyulásához igen fontos lett volna.
A kormányzat szerint az egészségügynek több pénz jut, de ez csak talán ettől a hónaptól lesz látható. Szerinte a pénzhiánynál nagyobb probléma az orvos- és nővérhiány. Ezen segíthetne a béremelés, de ez most csak az orvosok esetében számottevő. De nővérek, karbantartók, egyéb kisegítők nélkül az orvosok nem tudnak dolgozni, ezért erre is figyelmet kellene fordítani.
Beszélt arról, hogy nagyon sokan kimennek külföldre dolgozni. Pontosan nem lehet tudni hányan, mert nincs róla pontos statisztika. Tény, hogy több orvost kellene képezni az országban. Ehhez több egyetemi kórház kell. A kórházak kiválasztására Kósa Lajos, Pósán László és Halász János tettek törvényjavaslatot.
Kincses Gyula nem tudja, mit takar ez a törvényjavaslat. Hiszen ezt az egészségügyi tárcának kellene beterjeszteni, szakmai vita után. Az egyéni képviselők indítványa egy laptopból kerül elő, fogalmazott a volt államtitkár, így nem tudni milyen szakmai háttér van mögötte.
A tárcának van egy jól képzett, felelős államtitkára, folytatta Kincses Gyula, közben Rogán Antal föláll, javasol egy általa szupernek tartott kórházat, amit Kósa Lajos beterjeszt. Szerinte ez totál káosz.