A „négymilliárdos ipari kémügy" gyanúsítottjainak egyik védője azt állítja: nem voltak szabadalmi oltalom alatt álló titkok a lefoglalt laptopban.
A sértett céget képviselő ügyvéd fenntartja, hogy szabadalmi és szerzői jogi oltalom alatt álló információkat, valamint üzleti titkokat akart a Diagon Kft. egyik volt dolgozója külföldre vinni – tájékoztat a Népszabadság.
Csütörtökön házkutatást tartottak a vámnyomozók a „négymilliárdos ipari kémkedésként" ismertté vált ügy sértettjénél, a Diagon Kft.-nél. A lap információja szerint a cég szervereiről töltöttek le adatokat annak bizonyítására, hogy az ügy két gyanúsítottja, a cég volt műszaki igazgatója és minőségügyi vezetője azt követően is kapcsolatot tartott és tárgyalt a Diagon orosz partnerével, miután házi őrizetbe kerültek.
A vámőrség négymilliárd forintos szerzői és szomszédos jogok megsértésének gyanújával nyomoz az orvosi diagnosztikumokat gyártó és forgalmazó Diagon Kft. két volt vezetője ellen. A nyomozás eddigi adatai szerint a Diagon két alkalmazottja már hónapokkal ezelőtt megkezdte a cég szabadalmi és szerzői jogi oltalom alatt álló fejlesztéseinek, üzleti titkainak, szerződéseinek és gyártástechnológiai leírásainak kimentését, majd év elején mindketten felmondtak. A háttérben itt is, mint mindenhol az egészségügyben, hatalmas és biztosan lehívható közpénzek állnak.
A Hírszerző és a HVG is beszámolt sajátos labortenderekről Nyíregyháza, Nagykanizsa, Baja és Győr kórházainak esetében - a megrendelések összege milliárdos nagyságrendű. A hírek szerint 2006 előtt a szocialisták vezette önkormányzatoknál a Diachem „aratott", de a Fidesz/KDNP blokk által folyamatosan kiátkozott privát kórházműködtető cég, a HospInvest is a labordiagnosztikában alapozta meg gazdagságát. Vannak tehát az ügyben minősített titkok bőven – írja a lap.