Olyan speciális hangszereket használnak, mint a dob, a gong, a monokordon, az óceándob, a zongora, a gitár, a lant és a különféle hangtálak.
A lelki egészség megőrzésében és a poszt-Covid-szindróma kezelésében is hatékonynak bizonyul a zeneterápia – írja az ORF portál nyomán a Világgazdaság. Ausztriában összesen 465 zeneterapeuta dolgozik.
A zeneterápiás kezelés eszközei az aktív hangszeres játék, a zenehallgatás és az énekhang. A páciensnek nincs szüksége előzetes zenei képzésre, mert nem a tökéletes előadás, hanem sokkal inkább maga a zenélés, a hangok rezgése, az érzelmek hangszereken történő egyszerű kifejezése, valamint a terapeuta reflexiója áll a középpontban.
A zeneterápiát sikeresen alkalmazzák gyerekeknél és felnőtt pácienseknél egyaránt: depresszió, szorongásos zavarok, demencia, fejlődési rendellenességek, autizmus, traumák, rák és sok más betegség kezelésében.
A terápiához olyan speciális hangszereket használnak, mint a dob, a gong, a monokordon, az óceándob, a zongora, a gitár, a lant és a különféle hangtálak.