Az állami alapellátást tízből 6,4 pontra, a járóbeteg-szakellátást 5,5 pontra a fekvőbeteg ellátást pedig 5,2 pontra értékelték.
2022-ben a Szinapszis reprezentatív, ezer fős mintán végzett felmérése szerint a háztartások egészségügyi kosara 290 ezer forintot ért el. Ebben a költésben 37 ezer forint jut a magánegészségügyi ellátásokra, közel 54 ezer forintért váltanak ki vényköteles gyógyszert, vitaminokra, étrend-kiegészítőre 33 ezer forint jut, fogorvosra 43 ezer forint, egyéb magánorvosra 37 ezer forintot, recept nélkül kapható gyógyszerre pedig évente 26 ezer forintot költenek saját zsebből a családok - ismertette a kapott adatokat Kertész Balázs.
A kutatás kitért arra is, hogy mennyire bízik a lakosság az egészségügyi ellátókban. Kertész Balázs azt mondta, a magánklinikákba vetett bizalom a legmagasabb szintű, de a magánorvosok sem maradnak el szignifikánsan a maximálisan adható tíz pontból hetet kaptak. Az állami alapellátást 6,4 pontra, a járóbeteg-szakellátást 5,5 pontra a fekvőbeteg ellátást pedig 5,2 pontra értékelték - ismertette az előadást a napi.hu.
A lakosság többsége szinte minden szempontból jobbnak gondolja a magánegészségügyet az államinál, kiemelendő, hogy ugyan a szakértelem mindkét esetben megvan, de a motivációt sokkal jobbnak gondolják a magánellátásban. Az elmúlt egy évben a magánegészségügyi ellátások 53 százalékkal drágultak.
További részletek a teljes cikkben