• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Zűrzavaros spórolás a nyugdíjasokon

Lapszemle Forrás: nepszava.hu

A bejelentett 20 milliárdnál a kabinet jóval kevesebbet takarít meg.

Két héten belül hatályba lép a kettős juttatás tilalmáról szóló jogszabály, tehát ezentúl egyetlen közalkalmazott vagy köztisztviselő sem kaphat egyszerre nyugdíjat és bért. A határidő közelsége ellenére még mindig ezernyi kérdés merül fel az intézkedéssel kapcsolatban, hiszen a tilalom miatt azoktól a nyugdíjas korúaktól, akik nem kaptak „mentességet" a kormánytól, július 1-jétől meg kell válniuk a közintézményeknek, akik pedig tovább dolgozhatnak, azoknak szüneteltetik a nyugdíját – írja a nepszava.hu portálja.

A kormány máig azt sem hozta nyilvánosságra, hogy pontosan hány embert érint így vagy úgy az intézkedés. Az érintetteknek – akik tovább akarnak dolgozni – április 30-ig kellett bejelenteni a nyugdíjfolyósítónak, hogy munkaviszonyban álló nyugdíjasok, hogy a hivatal megkezdhesse a felkészülést az érintettek ellátásának esetleges szüneteltetésére.

A nyugdíjfolyósító a Világgazdaságot arról tájékoztatta, jelenlegi adataik szerint 6840 esetben kellene szüneteltetni a nyugdíjat július 1-től. A gazdasági lapnak küldött válaszokból ráadásul kiderült: a Miniszterelnökség (Me) a múlt hétig több mint 3500 kérelmet kapott, a szám azonban saját közlésük szerint is napról-napra változik. Ennek az oka az, hogy a közszférában további több ezer dolgozó tölti be idén az öregségi nyugdíjkorhatárt, azaz újabb és újabb emberek kerülnek a kényszernyugdíj-szabály hatálya alá.

Az egészségügyben például – bár korábban az államtitkár még azt közölte, hogy idén 6500-an lesznek érintettek– a tavaszi határidő lejárta előtt választásra kötelezett dolgozók száma 3036 volt. Közülük hivatalosan csak 1906-an kérvényezték továbbfoglalkoztatásukat, ráadásul, noha a betegellátás munkaerőhiánya közismert, a továbbfoglalkoztatási kérelmekből csak 1848-at támogatott a kormány. Egy áprilisi szabályváltozás nyomán további több ezer dolgozó vált érintetté.

Az már egyértelmű, hogy a korábban Matolcsy György volt nemzetgazdasági miniszter által bejelentett 20 milliárdnál a kabinet jóval kevesebbet takarít meg. A közszférából elbocsátott, várhatóan mintegy 3 ezer ember bérének megspórolása ugyanis – az átlagkeresetet alapul véve – havonta mintegy 650 millió forint megtakarítást jelent, ami fél év alatt alig 4 milliárd forintot tesz ki.

Eközben Szócska Miklós államtitkár korábban maga nyilatkozott arról, hogy idén 6,4 milliárd forint áll rendelkezésre csak azoknak az egészségügyi dolgozóknak a nyugdíjkompenzációjára, akik – a munka javára – lemondtak járadékukról – emeli ki a portál.