Tisztelt Weborvos!
33 éves nő vagyok.Evés utáni légszomjjal, gyakori magas pulzussal (80-90) vizsgáltak ki. A szív ultrahang, az ekg, a holter vizsgálat hála Istennek mind teljesen negatív lett. A terheléses ekg-t viszont le kellett állítani, mert nagyon felment akkor is a pulzusom, de kóros ekg elváltozás vagy
ritmuszavar akkor sem jelentkezett. Csak kifulladtam. A vérnyomásom általában rendben van, sokszor mérem és 120/70 körül van, néha, ha ideges vagyok, felmegy 138 köré, de ha megnyugszom, rendeződik. Sokat aggódom, szorongok. Igyekszem sportolni, de nehezen megy, mert hamar fölpörög
olyankor is a szívem és kifulladok. Az orvos azt mondta, hogy kutyabaj a szívemnek, de a tünetek miatt és hogy hosszú távon se legyen baj, kezdjek el bétablokkolót szedni, amit életem végéig szednem kell majd. Bevallom, én ezt nagyon nem szeretném, félek is tőle, mert vérnyomáscsökkentő is egyben, amitől már volt, hogy nagyon leesett a vérnyomásom és igen rosszul voltam. Mit tegyek? nincs valami természetesebb módszer, hogy rendeződjön a pulzusom? És a kellemetlen tünetek mellett veszélyes ez a betegség?
Előre is nagyon köszönöm a választ
"magas pulzus - mit tegyek" jeligére
A 80-90 közötti pulzus nem számít magasnak, s ha hamar felmegy a pulzusa, akkor ez részben idegi hatás részben edzetlenség jele - paradox módon a fizikai tréning tudja ezt megjavítani. Heti legalább 3x20 perc kocogás vagy kerékpározás 3-6 hónap után ad eredményt! Kezdeti nehézségek lesznek, de ez ne riassza vissza /fulladás, légszomj, szapora szivverés) Egyetértek, erre nem szükséges beta receptor blokkoló, bár ez a normális vérnyomást alig befolyásolja, de nincs indoka a kezelésnek a leirtak szerint.
Tisztelt Weborvos!
Nagyon köszönöm a válaszukat, még annyi kérdésem lenne, hogy biciklizéskor milyen pulzus tartomány lenne a legideálisabb? Az a jó, ha felpörög, vagy tartsam inkább egy bizonyos szinten? És ha igen, akkor milyen az a pulzusszám, ami leginkább segítene?
Nagyon hálás vagyok a segítségért!
Köszönettel: