• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

137 gyógyszerészt avattak doktorrá Budapesten

Regionális hírek 2018.07.10 Forrás: Semmelweis Egyetem
137 gyógyszerészt avattak doktorrá Budapesten

Esküszövegükre emlékezve ne feledkezzenek meg arról sem, hogy a diplomával együtt jár az állandó önképzés szükségessége is.

A Gyógyszerésztudományi Kar (GYTK) doktorrá avató ünnepségén 137 hallgató, 18 summa cum laude, 80 cum laude és 39 rite minősítésű gyógyszerész vehette át doktori diplomáját hétfőn a Madách Színházban - számolt be róla a Semmelweis Egyetem honlapja.

Dr. Zelkó Romána dékán az ünnepségen fontos aktualitásokról is szólt beszédében. Elmondta, régóta várnak arra, hogy fejlesztés történhessen a karon, mellyel kapcsolatban számos érdemi előrelépés történt a közelmúltban. 2017. december 12-én megjelent az a Semmelweis XXI. fejlesztési projekt tervezési folyamatainak megkezdéséről szóló kormányhatározat, amely külön pontban nevesítette a Gyógyszerésztudományi Kar fejlesztést, a Hőgyes-Schöpf-Merei Gyógyszerkutatási Központ kialakítását. Nemrégiben pedig ennek kiemelt beruházássá nyilvánítása is megtörtént – fogalmazott, majd kiemelte, ezzel a GYTK bázisán létrejön az ország egyetlen nevesített egyetemi-állami gyógyszerkutatást végző és a gyógyszerpolitikai célokat figyelembe vevő oktató egysége.

Szólt arról is, hogy az elmúlt néhány évben a gyógyszerellátásban olyan jelentős változások történtek, melyek a gyógyszerészi tevékenységet integrálták az egészségügybe, és a hivatást a beteg ember szolgálatába állították. A biztonságos és költséghatékony gyógyszeres terápia elősegítésén, a beteg együttműködő készségének növelésén túl az egészségtudatos életvitelének kialakítása, az „egészségben tartás” programja is új lehetőséget kínál – mondta. Beszédében felhívta az avatottak figyelmét arra, hogy esküszövegükre emlékezve ne feledkezzenek meg arról sem, hogy a diplomával együtt jár az állandó önképzés szükségessége is. Semmelweis Ignác életútja szolgáljon útmutatóul hivatásuk gyakorlása során – szólt sikeres pályafutást kívánva a gyógyszerészeknek.

A diplomaátadó ünnepségen a Semmelweis Egyetem Gyógyszerésztudományi Karának Oktató Gyógyszerésze elismerést is átadták. A kitüntetettekről bővebben a teljes cikkben olvashatnak.

A Semmelweis Egyetem idei diplomaátadó ünnepségeiről itt olvashat