• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

17 millió forintos adomány az SE koraszülött osztályának

Regionális hírek 2020.11.20 Forrás: Weborvos
17 millió forintos adomány az SE koraszülött osztályának

Speciális testhűtést és felmelegítést biztosító készülékkel, oxigén-szint mérő műszerrel, babafigyelő monitorokkal gazdagodtak.

A koraszülöttek ellátásához minden modern eszköz és műszer létfontosságú lehet. Nagy súly nehezedik ugyanakkor az orvosokra és ápolókra is: minden egyes mozdulatuk, de még a hangjuk és a szavaik is hatással lehetnek a babák állapotára. „Az újszülött intenzív ellátásban – hiába, hogy olyan kicsik és védtelenek a babák – a szakorvosokra és a nővérekre nagyon komoly fizikális és pszichés terhelést ró a folyamatos aktív figyelem, a kiszámíthatatlan és váratlan helyzetek, a szüntelen, magasszintű felelősséghordozás.” – fogalmaz dr. Szabó Miklós egyetemi docens, a Semmelweis Egyetem I.sz. Gyermekgyógyászati Klinika Újszülött Intenzív Osztályának vezetője.

Fontos szerep jut tehát a szakellátók sokoldalú képzésének, 2019 óta pedig ezen a területen is együttműködik a Generali a koraszülött osztályokkal. A THSN az Újszülöttekért program keretében indított speciális képzéseken a szakdolgozók segítséget kapnak a mentális terhelés kezelésében, valamint a hatékonyabb orvos-nővér-szülő kommunikáció elsajátításában. Mindez pedig a babák eredményesebb gyógyításához és bizalmon alapuló, családbarát ellátáshoz vezet. 

A Semmelweis Egyetem I.sz. Gyermekgyógyászati Klinikája idén több mint 16 millió forint értékű eszköztámogatást kapott a Generalitól, mellyel nagyban hozzájárult a koraszülött csecsemők világszínvonalú ellátásához. Többek között speciális testhűtést és felmelegítést biztosító készülékkel, oxigén-szint mérő műszerrel, babafigyelő monitorokkal gazdagodott az Újszülött Intenzív Osztály. „Havonta 3-5 olyan babát kezelünk, akinél hűtés-, agyi EEG és agyi oxigén monitorizálásra van szükség. Ezek nélkül az eszközök nélkül bizonyosan nem tudnánk őket ilyen magas színvonalon gyógyítani. Nyugodtan állíthatjuk, hogy havonta legalább két olyan kis betegünk van, akiknek az életét vagy a testi épségét ezekkel az újonnan kapott eszközökkel menthetjük meg” – mondja Szabó Miklós.