A járóbeteg-ellátás fejlesztésének egyik célja a fekvőbeteg kapacitások tehermentesítése a költségesebb ellátás kiváltásával.
Lezárult az EFOP-2.2.19-17-2017-00056 azonosítószámú, „Járóbeteg szakellátások fejlesztése a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Kenézy Gyula Campuson” című projekt, melyben az aktív kórházi ellátásokat kiváltó járóbeteg szolgáltatások fejlesztése történt meg. A projekt 300 millió forint összegű vissza nem térintendő európai uniós támogatással valósult meg, tudatta az egyetem közleményében.
A projekt keretében megtörtént a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Kenézy Gyula Campus (Bethlen utcai) Járóbeteg Szakellátási Központ épülete 1. és 2. emeleti folyosóinak felújítása, az informatikai eszközpark korszerűsítése, bútorok, várótermi padok, valamint orvostechnikai eszközök beszerzése a pályázatban érintett 19 szakmaterület részére. A belgyógyászat, bőrgyógyászat, gyermekgyógyászat, felnőtt pszichiátria, fül-orr-gége, gyermekrehabilitáció, kardiológia, mozgásszervi rehabilitáció, neurológia, onkológia, pulmonológia, rehabilitáció, reumatológia, sebészet, szemészet, szülészet-nőgyógyászat, traumatológia, urológia, végtagsebészet szakmaterület vonatkozásában beszerzett eszközök nagyban hozzájárulnak az intézmény egészségügyi ellátórendszerének infrastrukturális fejlesztéséhez.
Megtörtént a járóbeteg ellátást biztosító szolgáltatások műszerezettségének javítása, az egészségügyi ellátások fejlesztése a lakossági szükségletekhez alkalmazkodva, a betegelégedettség növelése érdekében a járóbeteg szakellátásban korszerűbb eljárások bevezetése, ezenfelül a meglévő ellátások szolgáltatási minőségének javítása.
A fejlesztés eredményeként az érintett szervezeti egységek által nyújtott egészségügyi szolgáltatások színvonalának jelentős emelkedése várható, továbbá a fekvőbeteg kapacitások tehermentesítése, ami hozzájárul a költségesebb fekvőbeteg-ellátás kiváltásának elősegítéséhez.
A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg.