A daganatellenes hatású növényekkel és a növényi szteroidokkal kapcsolatos kutatási eredményeikről is beszámolnak.
A gyógynövény és természetes anyagkutatás legújabb eredményeit ismerteti a közel 60 országból érkező mintegy 700 kutató 2015. augusztus 23-27. között a Gyógynövénykutatók 63. Nemzetközi Kongresszusán. A rangos nemzetközi fórumot a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karának Farmakognózai Intézete szervezi a Budapest Kongresszusi Központban.
A rendezvény résztvevőit a 2015. augusztus 24-én, hétfőn 9.00 órakor kezdődő megnyitón Freund Tamás, az MTA alelnöke a Magyar Tudományos Akadémia nevében, míg Szabó Gábor akadémikus, a Szegedi Tudományegyetem rektora a szervezők nevében köszönti.
A nemzetközi kongresszuson 11 témakörben, 9 plenáris és 80 szekció előadáson, 600 poszteren ismertetik a gyógynövény alapú gyógyszerkutatás legújabb eredményeit. A magyarországi kutatók közül plenáris előadást tart Katona István agykutató (MTA KOKI) a gyógyszerek központi idegrendszerre gyakorolt hatásáról.
A nemzetközi rangú konferencia megszervezésére felkért SZTE GYTK Farmakognózai Intézete 2 szóbeli előadással és 20 poszterrel is hozzájárul a tanácskozás sikeréhez. A szegedi kutatók – többek között – a daganatellenes hatású növények, valamint a növényi szteroidokkal kapcsolatos kutatási eredményeikről számolnak be, de szó lesz a fekete nadálytő mérgező anyagainak bőrön át történő felszívódásáról, és a gombaellenes hatású, növényi eredetű élelmiszer-adalékokkal végzett kísérletekről is. A konferencia elnöke Prof. Dr. Hohmann Judit, az SZTE GYTK dékánja, az SZTE GYTK Farmakognózai Intézet vezetője; a szervezőbizottság tagjai között az SZTE több munkatársa is megtalálható.