• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

A jövő klinikája épül Szegeden

Regionális hírek Forrás: MTI

A jelenleg elérhető leghatékonyabb energiatakarékos technológiákat építik be.

Környezetbarát technológiát és megújuló energiaforrásokat is hasznosít majd a Szegeden most épülő új klinikai tömb, ahol a jelenleg elérhető leghatékonyabb energiatakarékos technológiákat építik be – közölte a projekt vezetője szerdán. Tapasztó Sándor a sajtótájékoztatón elmondta, hogy a 265 ágyas klinikai szárny lapos tetőzetének 85 százaléka zöldtetős lesz, így az épület fűtési-hűtési energiaigénye csökken és fenntartása gazdaságosabbá válik. Korszerűsítik a homlokzati ajtókat és ablakokat, különféle árnyékolók alkalmazásával a hő bejutását korlátozzák, így az épület hűtésére sem kell annyit költeni, mint eddig.

Az épület hőenergia ellátását termálvízzel oldják meg, a melegvíz-ellátást a tetőn elhelyezett napkollektorok is segítik, illetve az épület jelentős külső hőszigetelést is kap. A korszerű orvos-technikai felszereléssel is gyarapodó új klinikai épület a fejlesztések által egyedülálló lesz a Dél-Alföldön - tette hozzá.
Nemesi Pál, az Aktív Kft.-vel konzorciumban a kivitelezést végző Ferroép Zrt. vezérigazgatója elmondta, hogy már elkészült az épület teljes belső falazása. A beruházás a tervezett ütemben halad, így augusztusban megkezdődhet a műszaki átadás.

A 21,5 ezer négyzetméteres, ötszintes klinikai tömbben tucatnyi egészségügyi osztály, többek között az általános, az ér-, szív- és szervtranszplantációs sebészet kap majd helyet. Az építkezés mellett - a projekt részeként - 4 milliárd forintot meghaladó értékben szerez be új orvosi műszereket és eszközöket az egyetem.

Az uniós támogatással, több mint 12 milliárd forintból megvalósuló beruházás részeként elvégzik a szomszédos, 410 ágyas épületszárny rekonstrukcióját is, az átépítés várhatóan 2014 első negyedévére fejeződhet be.

Eddig 9,6 milliárd forintnyi szerződést kötöttek meg, illetve 2 milliárd forintot költöttek eszközbeszerzésre. A projekt a kormány által meghirdetett önerő-támogatásból is részesült. Tavaly ez az összeg 72 millió forint volt, idén pedig mintegy 190 millió forintra adtak be pályázati anyagot, ennek bírálata jelenleg is tart - hangzott el.