• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

A mindennapok atomenergiájáról Szegeden

Regionális hírek Forrás: Weborvos

A konferencián bárki ismeretet szerezhet az atomenergiáról: félelmek és békés alkalmazás.

Napjainkban az atomenergia szerepe sok országban felértékelődött, ugyanakkor a nemzetközi felmérések szerint az emberek döntő többsége kevés, illetve bizonytalan információval rendelkezik az atomenergiáról. Ezért 2005-ben az Országos Atomenergia Hivatal a TIT Stúdió Egyesülettel közösen elhatározta, hogy tematikus konferenciasorozaton adja közre az atomenergiával kapcsolatos aktuális ismereteket Budapesten, majd a régiókban. Az azóta megszervezett ismeretterjesztő rendezvénysorozatnak közel 4 ezer résztvevője volt: egyéni érdeklődők, közép- és felsőfokú intézmények diákjai, tanárok, kutatók, a média munkatársai.

Az ismeretterjesztő konferenciasorozaton az érdeklődők neves szakemberektől közvetlenül szerezhetnek ismereteket az atomenergiáról. A konferencia címe is jelzi, hogy nem elsősorban szakemberekhez, hanem az érdeklődő nagyközönséghez kívánnak szólni az előadók. Az első országos konferenciát 2005-ben Budapesten tartották a Magyar Tudományos Akadémia székházában, körülbelül 500 résztvevőnek. Ekkor fogalmazódott meg, hogy szervezzenek regionális konferenciákat az egyetemi városokban. Így aztán 2005 és 2010 között nyolc regionális konferenciát tartottak - többek között Szegeden is, a tudományegyetem közreműködésével. A regionális konferenciák alkalmanként 250-280 érdeklődőt vonzottak az egyetemi hallgatók mellett középiskolásokat és tanáraikat, egyetemi kutatókat, főiskolai és egyetemi hallgatókat, tudományos-, oktatási- és környezetvédelmi civil szervezetek képviselőit, a közigazgatásban dolgozókat.

A 2011. évi magyar tudomány ünnepe keretében rendezik meg a IX. regionális konferenciát – immár második alkalommal a Szegedi Tudományegyetem Nukleáris Medicina Intézetével közösen a József Attila Tanulmányi és Információs Központban. A 2011. december 8-án 10 óra 30 perctől tartandó konferencián neves előadók tekintik át az olyan, atomenergiával kapcsolatos kérdéseket, amelyek gyakran előfordulnak a médiában és érdekelhetik a hallgatóságot. Kísérőprogramként a Radioaktív Hulladékokat Kezelő Közhasznú Nonprofit Kft. kiállítását, valamint a Magyar Nukleáris Társaság „Fiatalok a Nukleáris Energetikáért" szakcsoportja által tartott műszeres bemutatót tekinthetik meg az érdeklődők. Az előadás a konferenciát követően az Országos Atomenergia Hivatal honlapján (www.oah.hu) elérhető lesz.

Program a konferencia plakátján