Évek óta nő az újonnan kiszűrt fertőzöttek és betegek száma Magyarországon.
Előadásokat és egész napos műhelyfoglalkozásokat szerveznek november 29-én, valamint jótékonysági gálaestet december 1-jén a HIV-fertőzéssel és AIDS-betegséggel szembeni védekezés és megelőzés elősegítésére, valamint a betegséggel kapcsolatos tabuk ledöntésére a Ferencvárosi Művelődési Központban. Ferencváros tizedik éve vesz részt abban a misszióban, amely a betegségről szóló párbeszédet segíti - közölte a programot szervező PLUSS Egyesület az MTI-vel.
November 29-én Szlávik János az Egyesített Szent István és Szent László Kórház főorvosa, valamint Simich Rita, az Országos Egészségfejlesztési Intézet munkatársa tart előadást a betegség természetéről, kockázatairól és kezelési módjairól.
Ezt követően csoportfoglalkozásokba lehet bekapcsolódni: a vírus nyomában címmel interaktív vetélkedőt szervez a Kék Pont Drogkonzultációs Központ, csoportos pólófestésre és plakáttervezésre lesz lehetőség a kreatív műhelyben, a betegségről játékos formában szerezhetnek ismereteket a helyszínre látogatók az AIDS-totó és más érdekes feladatok segítségével, valamint tanácsadó csoportfoglalkozásra is sor kerül a betegséggel kapcsolatban.
A program két nappal később, december elsején, az AIDS-világnapon jótékonysági gálaesttel zárul, amelynek bevételét a HIV-fertőzöttek és AIDS-betegek életminőségének javítására, valamint érdekképviseletének prevenciós munkájára fordítják.
A program szervezői úgy vélik: fontos, hogy a társadalom tagjai többet tudjanak a betegségről, annak kezeléséről és kockázatairól, mivel - annak ellenére, hogy Magyarország európai viszonylatban az enyhén fertőzött ország kategóriába tartozik - évek óta nő az újonnan kiszűrt fertőzöttek és betegek száma. Emellett a párbeszéd erősítésével és a tabuk ledöntésével a betegségben szenvedők életminősége is javítható.