Nyugati diagnosztikai eljárások ötvözve a keleti alternatív terápiákkal.
Sokan gondolják azt, hogy stresszes életükre, gyarapodó súlyukra, alapvető gondjaikra megoldást jelenthetne az életmódváltás. Aki már próbálta az tudja, hogy talán ez az egyik legnehezebb kihívás: berögzült életvezetési, táplálkozási szokásainkon változtatni. A Budai Egészségközpont most elindított, úgynevezett Selfness Programja ebben kíván segítséget nyújtani.
A programot bemutató keddi tájékoztatón Kiss András, az Egészségközpont marketing és értékesítési igazgatója elmondta, hogy a Gfk-val közös piackutatás is bebizonyította: az emberek többsége (52 százaléka) nyitott az alternatív terápiákra, arra, hogy ne csak betegségeiket kezeltessék, hanem megelőzendő a bajt, támogatást kapjanak testi-lelki-szellemi egyensúlyuk megteremtéséhez is. A felmérés azt is kimutatta, hogy a megkérdezettek zöme (80 százalék) azért azt is fontosnak tartja, hogy ezeket az alternatív terápiákat diplomás orvosok végezzék.
Nem véletlen a selfness és a wellness kifejezés hasonló hangzása, hiszen mindkét fogalom magába foglalja a testi egészség fenntartásának folyamatát. A selfness azonban ennél többet is jelent: egy aktív testi-lelki folyamat, amelynek során megismerjük és felfedezzük önmagunkat, és ennek alapján képessé válunk a változtatatásra. Minderről Dr. Takács Ildikó, a Selfness Program vezetője beszélt, aki egyben felhívta arra is a figyelmet, hogy a program egyedülállóan ötvözi a nyugati diagnosztikai eljárásokat, a keleti alternatív terápiákkal. Hozzátette: ez utóbbiaknál is csak olyan módszereket alkalmaznak, amelyeket a Magyar Tudományos Akadémia is elismer.
A Budai Egészségközpont életminőség javító, életmódváltó programjában nagy szerepet játszik az úgynevezett „életmód szűrővizsgálat". A programra jelentkezőknek ez alatt a 3 órás vizsgálat alatt nemcsak a szokásos eredményeit, rizikóit mérik fel, hanem például csontsűrűségét, stressz-tűrő képességét, táplálkozási szokásait. Dr. Kuklis Eszter, a program szakmai irányítója elmondta: a szűrővizsgálat összesítése alapján egyénre szabott alternatív terápiát javasolnak a központ szakemberei. Természetesen, ha a vizsgálatok során fény derül valamilyen betegségre a központ hagyományos orvosi terápiát nyújtó részlegeibe irányítják a pácienst.
Az alternatív terápiák között megtalálható például a pszichológiai, táplálkozási tanácsadás, homeopátia, fitoterápia, a legkülönfélébb masszázsok, moxa kezelés, de még a köpölyözés is. Lehet egy 3 hónapos életmódváltó csomagot is rendelni, minden az érintettel kapcsolatos szolgáltatás együtt jelen van. Olyan ez, mint ha kézen fognánk a pácienst, és mindennel, ami az életmódváltáshoz szükséges, segítenénk – mondta a szakmai vezető. Hangsúlyozta azt is: a Selfness Program azoknak is támogatást nyújt, akik kifejezetten csak az elméletre kíváncsiak. Egész napos oktatás keretében ismertetik az érdeklődőkkel például a stressz-kezelés fortélyait.
Budapest meghatározó egészségügyi intézményében a februárban induló program szolgáltatásait egyenként, de csomagban is meg lehet vásárolni.