A mintegy 700 millió forintos beruházással kialakított részleg a mozgásszervi betegek gyógyítását szolgálja.
Elkészült a Mohácsi Kórház mozgásszervi rehabilitációs centruma, a mintegy 700 millió forintos beruházással kialakított részleget Zombor Gábor egészségügyért felelős államtitkár adta át csütörtökön.
Zombor Gábor avatóbeszédében hangsúlyozta, hogy e fejlesztés nemcsak a Dél-dunántúli Régió, hanem egész Magyarország számára fontos, mert olyan szakmai profil jön létre, amely korábban hiányzott a hatékony, magas színvonalú betegellátásból.
Az államtitkár hangsúlyozta: a kormány kiemelt feladatként kezeli az egészségügy modernizációjához szükséges uniós források lehívását és hatékony felhasználását, de azt szeretné, ha a kórházak stabilan, hiány nélkül tudnának működni.
Csizmadia Csaba, a kórház főigazgatója arról szólt, hogy az egykor a pszichiátriai-neurológiai osztálynak otthont adó épület az európai uniós támogatásnak köszönhetően mindenben megfelel a kor igényeinek, működése évente több ezer ember gyógyulását segíti.
Hangsúlyozta: az itt dolgozók azon fáradoznak, hogy a betegek, köztük balesetek sérültjei, agyvérzésen átesettek, a krónikus mozgásszervi betegségekben szenvedők önellátók lehessenek, és közülük minél többen visszatérhessenek a munka világába.
A nemcsak kívül-belül, hanem funkciójában is megújult ingatlan földszintje a járóbeteg-ellátásé. Itt rendezték be a tornatermet, a masszázs-, hidroterápiás és fizikoterápiás helyiségeket. A fekvőbeteg-ellátást szolgáló emeleten 45 ágyat helyeztek el 2-4 embert befogadó kórtermekben.
Szekó József (Fidesz-KDNP), Mohács polgármestere arról szólt, hogy a Mohácsi Kórház 500 dolgozóval a Duna-parti város legnagyobb foglalkoztatója, és a térségben élő 70 ezer ember egészségügyi ellátásáért felel. Véleménye szerint a lakosság száma és egészségi állapota szükségessé az intézmény folyamatos jövőbeni fejlesztését.