• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Átadták az új onkológiai tömböt Nyíregyházán

Regionális hírek Forrás: MTI

A fejlesztés során csaknem kétmilliárd forintot fordítanak új műszerek és orvosi eszközök vásárlására.

Magyarországon 160 helyszínen zajlanak egészségügyi fejlesztések és beruházások, több mint 330 milliárd forint értékben - mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) egészségügyért felelős államtitkára szerdán Nyíregyházán, a városi kórház új onkológiai tömbjének átadási ünnepségén. Zombor Gábor közölte, ezzel "egy soha nem látott" lehetőség nyílik meg a magyar egészségügyi ellátórendszer számára, a következő hónapokban több a nyíregyházihoz hasonló rendezvényt tartanak. Ez is bizonyítja, hogy az ország le tudja hívni az európai uniós forrásokat és élni tud ezekkel a lehetőségekkel - fogalmazott az államtitkár.

Hozzátette: ebből az összegből új kórházi tömbök épülnek meg, valamint orvosi műszereket szereznek be, ami nemcsak a források felhasználásának eredményességét, hanem az egészségügy fejlesztését is jelenti.

Zombor Gábor az egészségügy egyik kiemelt jelentőségű területének nevezte az onkológiai ellátást. Ha egy kórházban ilyen központ van, az jelzi az adott intézmény magas progresszivitási szintjét, itt nyújtják a legkomplexebb ellátást és ezen a területen működik együtt egymással a legtöbb orvosi szakma - jelentette ki.

Az államtitkár elmondta, az országban azok az onkológiai centrumok, amelyek egyszerre kezdték meg működésüket, mára mind felújításra szorulnak. A nyíregyházi beruházással kapcsolatban kiemelte, a fejlesztés során csaknem kétmilliárd forintot fordítanak új műszerek és orvosi eszközök vásárlására.

Mangol Csilla, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház főigazgatója (b), Zombor Gábor, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) egészségügyért felelős államtitkára (b2), Adorján Gusztáv orvosigazgató (b3) és Erfán József osztályvezető főorvos (j) a nyíregyházi Jósa András Oktatókórház új onkológiai tömbjének átadásán. MTI Fotók: Balázs Attila

A tömbkórházprojektről szólva Zombor Gábor megemlítette, a beruházás - a térségi országgyűlési képviselők lobbitevékenysége révén - csaknem hárommilliárd forint plusztámogatást kapott költségvetési forrásból.

A 14,5 milliárd forint értékű, a Jósa András Oktatókórház területén megvalósuló tömbkórházprojekt keretében a most átadott onkológiai tömb mellett jövőre megépül az új gyermekgyógyászati részleg, továbbá a szív- és érrendszeri központ.

A több mint 8700 négyzetméter alapterületű onkológiai tömbben onkoradiológiai osztályt, kemoterápiás kúráztatóegységet, onkológiai és haematológiai fekvőbetegeket ellátó osztályokat, központi várót és fizikoterápiás helyiséget alakítottak ki. A betegek gyógyulását a teljes test besugárzásához használt lineáris gyorsító berendezés, besugárzás tervező és beteginformációs rendszer, CT-szimulátor és brachiterápiás eszközök segítik.

Egészségügyi dolgozók a nyíregyházi Jósa András Oktatókórház újonnan átadott onkológiai tömbjében 2014. október 1-jén.

A korábbi hat-nyolc ágyas kórtermeket kétágyas, vizesblokkal felszerelt kórtermek váltják ki, a hamarosan induló szakrendeléseken pedig tágasabb váróterek emelik az intézmény komfortfokozatát.

Az összesen 27 ezer négyzetméter alapterületű tömbkórház másik két, jelenleg építés alatt lévő részlegei közül a gyermekgyógyászati épületben radiológia, sürgősségi ellátó, szakrendelők, bronchoszkópos vizsgálók és újszülöttosztály kap helyet. A szív- és érrendszeri tömbben citosztatikai laboratóriumot, általános belgyógyászati, nefrológiai, angiológiai, gasztroenterológiai, illetve fertőzőosztályt hoznak létre, intenzív és rehabilitációs részleggel.