• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Átmenetileg csak rendelés lesz a kórházban

Regionális hírek Forrás: MTI

A modellváltás, az integráció és a fejlesztés szinte egyszerre történik Körmenden.

A kormány az elmúlt években újraélesztette az egészségügyet, amelyet eladósítva, szétesőben lévő ellátórendszerrel, népegészségügyi krízishelyzetben vettek át – hangoztatta az egészségügyért felelős államtitkár szerdán Körmenden. Szócska Miklós szavai szerint négy év alatt megoldották a krízishelyzeteket, és a legfontosabb fejlesztésekhez is sikerült forrásokat biztosítani. Az államtitkár bejelentette: a következő másfél évben Körmenden csaknem 1,7 milliárd forint uniós és hazai forrásból újítják fel a Batthyány-Strattmann László Kórház központi épületét, így a belgyógyászat és a sebészet, valamint a járóbeteg-ellátás is jobb körülmények közé kerülhet, megújul a műtőblokk, és korszerűbb műszerek is érkeznek az intézménybe.

Az államtitkár ismertetése szerint egy olyan ésszerű keretrendszert kellett kialakítani, amelyben minden ellátóhelynek megvan a maga szerepe, ehhez a szerephez pedig megfelelő fejlesztési forrásokat is hozzá kell rendelni. Hozzátette: átlátható, egyértelmű betegutakat kell kialakítani, egyértelműen meg kell erősíteni az olyan ellátásokat, mint az egynapos sebészet, a járóbeteg-ellátás és a krónikus ellátás.
Szócska Miklós szólt arról is, hogy egy olyan népegészségügyi cselekvéssor közben vannak, amelynek következtében már “nem a halottakat kell számolni, hanem egyre inkább a túlélőket".

Hozzátette: a kedvezőbb helyzet kialakulásához hozzájárultnak a nemdohányzók védelméről, a népegészségügyi termékadóról, a transzzsír biztonságos értékhatár alá szorításáról szóló új jogszabályok, valamint a beindított szűrőprogramok is.

V. Németh Zsolt, a Vidékfejlesztési Minisztérium államtitkára, a Fidesz-KDNP helyi országgyűlési képviselőjelöltje utalt arra, hogy a körmendi kórházban a modellváltás, az integráció és a fejlesztés szinte egyszerre történik. Emlékeztetett, hogy négy éve még a létéért küzdött az intézmény, a bezárás fenyegette, most pedig olyan kórháza lesz a körmendieknek, ahol a lehető legjobb ellátást kaphatják meg.

Nagy Lajos, a Markusovszky Egyetemi Oktatókórház főigazgatója elmondta: az uniós projekt keretében biztosított az anyagi forrás, a közbeszerzések miatt azonban várhatóan csak ősszel kerülhet sor az alapkőletételre és valamikor a jövő év harmadik negyedévében fejeződik majd be az építkezés. Ennek ideje alatt a körmendi kórházban csak a járóbetegeket tudják ellátni, a fekvőbetegeket átmenetileg Szombathelyen és Szentgotthárdon gyógyítják majd.