A Kaáli Intézet szerződésének lejárta után is lesz regionális lombikprogram Debrecenben, a Klinikai Központon belül.
A Debreceni Egyetem Klinikai Központja (DEKK) 15 évvel ezelőtt úgy döntött, hogy a lombik-bébi programjukat egy olyan szolgáltatóval szeretnék végeztetni, amely erre a területre specializálódott és elég tőkeerős ahhoz, hogy az ellátás tárgyi és személyi feltételeit biztosítsa. Közbeszerzés útján kiírt pályázatuknak a Kaáli Intézet lett a győztese.
A Kaáli Intézet 2003-ban azonnal megteremtette a legmagasabb színvonalú ellátás feltételeit. A hálapénz nélküli, TB-támogatott lombikbébi kezelések rendkívül népszerűek lettek a betegek körében. A Kaáli Intézet az eltelt másfél évtized alatt a megnövekedett igényt többször jelezte a DEKK felé, de tudomásuk szerint az Egyetem nem kapott többlettámogatást arra, hogy Kelet-Magyarországon is több gyerek születhessen lombikbébi módszerrel.
Néhány hete telefonon közölte a DEKK képviselője a Kaáli Intézettel, hogy bár a DEKK kifejezetten elégedett a Kaáli Intézet 15 éves munkájával és teljesítményével, de - a magánszolgáltatók igénybevételének jelenlegi megítélése miatt - nincs lehetőségük a szerződés meghosszabbítására vagy újabb közbeszerzés kiírására - adta közre az MTI OTS-hez eljuttatott közleményben az intézet.
A Kaáli Intézet debreceni telephelyének 2017. december 31-én jár le a szerződése. A már régóta előjegyzett betegek kezeléseit elvégzik, de új betegeknek már nem adnak időpontot első konzultációra sem. Az Egyetem nem közölte sem a betegekkel, sem a Kaáli Intézettel, hogy milyen formában fogja működtetni a lombikbébi programját, ezért a betegek elvándorlása már megkezdődött a régióból.
A Kaáli Intézetet felelősséggel tartozik a hozzá forduló meddő párok folyamatos ellátásának biztosításáért, ezért a Debrecenben jelentkező meddő betegeket a Kaáli Intézet más városban lévő telephelyeire irányítják, ahol az eddig megszokott magas színvonalú ellátást biztosítják nekik - áll a közleményben.
Marad lombikprogram Debrecenben