• nátha
    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

    • Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

      Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

  • melanóma
    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

    • Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

      Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

  • egynapos sebészet
    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

    • Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

      Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

Az egyetem lett a korábban magán műveseállomás működtetője

Regionális hírek 2022.02.03 Forrás: Semmelweis Egyetem
Az egyetem lett a korábban magán műveseállomás működtetője

A betegek szempontjából nem érzékelhető változás, az ellátás zavartalanul folyik az eddig megszokott helyszínen és személyi állománnyal.

„Magyarországon legalább hatszázezer olyan ember él, akinél valamilyen formában beszűkült a veseműködés, de ez a szám akár ennél nagyobb is lehet. Ezek közül a legsúlyosabb állapotban levő betegek vesepótló kezelésre szorulnak, amelynek az egyik formája a művese-kezelés, avagy dialízis. A műveseállomásokat az elmúlt évtizedekben hagyományosan nagyobb cégek működtették és működtetik jelenleg is. Egyik kivétel ez alól az I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinikán több mint 30 éve működő gyermekdialízis-állomás, illetve a mai naptól a Szent Rókus Klinikai Tömbben működő egység” – fogalmazott dr. Szabó Attila klinikai rektorhelyettes, a Klinikai Központ elnöke. 

Kiemelte, országos viszonylatban egyedi, hogy felnőtt és gyermek ellátásban is saját működtetésű műveseállomással rendelkezik a Semmelweis Egyetem.

A betegek szempontjából nem érzékelhető változás, az ellátás zavartalanul folyik az eddig megszokott helyszínen és személyi állománnyal. A dolgozók Semmelweis Polgárokká váltak, ekképpen a Családbarát Egyetem Programhoz kötődően számos kedvezmény illeti meg őket – hangsúlyozta a rektorhelyettes. A jövőre vonatkozó tervekről elmondta, az egyetem szeretné tovább bővíteni a műveseállomás szakembergárdáját, illetve cél, hogy egy olyan egység jöjjön létre, amely egészen a szakrendelőtől a művese-kezelésig biztosítja a vesebetegek ellátását. 

„Az immár a SESZI részeként működő művese állomáson összesen 12 egységen valósul meg a vesepótló kezelésre szoruló betegek dialízis ellátása” – ismertette dr. Varga Péter igazgató. Kiemelte, zökkenőmentesen ment a váltás, amely annak köszönhető, hogy ugyanaz a személyzet, géppark, a megszokott munkarendben végzi a betegek kezelését. 

„Azáltal, hogy a Semmelweis Egyetem saját ellátásban biztosítja a vesebetegek dialízisét, tovább erősödik az intézmény egyébként is jelentős portfóliója. Az egyetem nem csupán egészségügyi ellátó tevékenységet folytat, így ezt szorosabban be lehet kapcsolni az oktatásba és a kutatásba is” – fogalmazott dr. Varga Péter.

(Fotó: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem)

Legolvasottabb cikkeink