• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Az NNI nyomoz a szabolcsi holding ügyében

Regionális hírek Forrás: MTI

Az NNI az elmúlt héten vette át a vizsgálat irányítását a megyei rendőr-főkapitányságtól.

Az Egészségügyi Holding (EH) Zrt. hűtlen kezeléssel gyanúsított vezérigazgatója ügyében a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) folytatja a nyomozást - közölte a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Főügyészség szóvivője hétfőn az MTI-vel. Szilágyi László a nyomozás érdekeire hivatkozva nem közölt részleteket, azt azonban elmondta, hogy az NNI az elmúlt héten vette át a vizsgálat irányítását a megyei rendőr-főkapitányságtól.

A nyíregyházi, nagykállói, mátészalkai és fehérgyarmati kórházat működtető holding vezetőjét, Kiss Zoltán Tamást február 8-án vette őrizetbe a rendőrség, két nappal később pedig a bíróság elrendelte a folytatólagosan, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezeléssel gyanúsított vezérigazgató harminc napra szóló előzetes letartóztatását.

A nyomozás a holding két közbeszerzési eljárását érinti: a gyanú szerint egy vezérlési-irányítási számítógépes program, illetve egy automata gyógyszerelő rendszer beszerzése kapcsán történtek szabálytalanságok. A különösen nagy vagyoni hátrány 50 millió forintot meghaladó, de 500 millió forintot meg nem haladó mértékű.