Nem a közvetlen napsugárzással, hanem napfénnyel működik, ami borult időben is lehetővé teszi az energiatermelést.
Mintegy 130 millió Ft vissza nem térítendő Európai Uniós forrásból épült ki fotovoltaikus rendszer az Orosházi Kórházban. A beruházás az alacsony szén-dioxid-kibocsátású gazdaság felé történő elmozdulást segítő elő. A KEHOP-5.2.11 kódszámú pályázat keretében megvalósuló fejlesztés célja, hogy az intézmények meglévő villamos energia igényeit, fotovoltaikus rendszerrel termelt megújuló energiával részben vagy egészben kiválthassa - tudatta a kórház közleményben.
Az Orosházi Kórház által megvalósított fejlesztés hozzájárul a megújuló energiaforrás felhasználás növeléséhez és az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentéséhez. A beruházás során, az intézmény épületeinek tetőfelületeire összesen 202,5 kWp teljesítményű napelemes kiserőmű rendszert telepítettek. A fejlesztés hatásának köszönhetően realizálható megtakarítás további fejlesztésekre nyithat kaput, mely éves szinten akár több millió forintot is jelenthet.
Dr. Duray Gergő főigazgató elmondta, a rendszer nagy előnye, hogy nem a közvetlen napsugárzással, hanem napfénnyel működik, ami borult időben is lehetővé teszi az energiatermelést. A főigazgató kiemelte, az intézmény büszke arra, hogy hozzájárulhatnak a környezetterhelés csökkentéséhez, és a fenntarthatóság jegyében további környezettudatos megoldások előkészítésén is dolgozhatnak.