A képzések között továbbra is a legnépszerűbbek közé tartoznak az ápolás és betegellátás alapképzés különböző szakirányai.
A Pécsi Tudományegyetem (PTE) biztató eredménnyel zárta a 2024. évi általános felvételi eljárást, hiszen a jelentkezők mintegy 8 százalékpontos csökkenéséhez képest csak közel 100 fővel, 2 százalékponttal kevesebb hallgató került be Magyarország első egyetemére a nyári központi felvételi eljárásban - tuidatta közleményében az intézmény.
A jelentkezői szám országos csökkenése a pécsi egyetemen is megmutatkozott, ez a PTE esetében mintegy 8 %-os jelentkezői és közel 10%-os első helyes jelentkezői csökkenést jelentett. A PTE iránti bizalom, valamint az intenzív beiskolázási kampány azonban idén is meghozta eredményét, és a jelentkezések csökkenése ellenére a felvett hallgatók száma csak minimális mértékben változott.
A közel ötezerhatszáz (5.596 fő) felvett hallgató 58%-a a PTE valamely alapképzésén, 16%-a osztatlan képzésen, míg 21%-a mesterképzésen kezdheti meg tanulmányait, míg a FOKSZ képzéseken a felvettek 5%-a fog tanulni. Az állami ösztöndíjas helyek népszerűsége továbbra is töretlen, a felvettek mintegy 80%-a a kormány által kiemelten támogatott szakokra került felvételre. A felvételizők elvárásainak és életmód változásainak köszönhetően mutatja, hogy a korábban folyamatosan növekvő nappali munkarend aránya tovább (67%-ról 64%-ra) csökkent.
A képzések között továbbra is a legnépszerűbbek közé tartoznak az ápolás és betegellátás alapképzés különböző szakirányai, a pszichológia, a gazdálkodási és menedzsment és a mérnökinformatikus alapképzések, a jogász és az általános orvos osztatlan képzések, de sokan érdeklődtek az építészmérnök, a mérnökinformatikus, az óvodapedagógus képzések iránt is. A pedagógusképzés népszerűsége növekedett, köszönhetően a rövidciklusú tanárképzés iránti fokozott érdeklődésnek. A mesterképzéseken az építész, a vezetés és szervezés, a pszichológia, a fizioterápia, az egészségügyi menedzser és a szerkezet-építőmérnöki képzések indulnak a legnépesebb évfolyamokkal.