A Magyar Tudományos Akadémia összesen 170, PhD fokozattal rendelkező kutató munkáját támogatja az ösztöndíjjal idén
Tízen kaptak Bolyai János Kutatási Ösztöndíjat a Semmelweis Egyetemről. A Magyar Tudományos Akadémia (MTA) összesen 170, PhD fokozattal rendelkező kutató munkáját támogatja az ösztöndíjjal idén. 850 pályázat érkezett a kiírásra, a nyertesek az MTA Dísztermében rendezett Bolyai-napon vették át okleveleiket. Dr. Győrffy Zsuzsát, a Magatartástudományi Intézet adjunktusát legkiválóbb kutatóknak járó Bolyai-plakettel díjazták - számolt be róla az intézmény weboldala.
A Bolyai-napon Bolyai-plakettet, illetve emléklapot vehettek át azok az ösztöndíjasok, akik záró kutatói jelentésükre kiemelkedő minősítést kaptak, köztük Dr. Győrffy Zsuzsa, a Magatartástudományi Intézet adjunktusa. A kutató 2012-ben nyerte el 3 évre ösztöndíjat, amelyet kiemelkedő minősítéssel zárt le. Kutatási témája a magyarországi orvosnők testi-lelki egészsége. Reprezentatív kutatásaiban kimutatta az ún. „magyarországi orvosnő-paradoxon" jelenségét, amelynek értelmében a magyar orvosnők szomatikus, pszichés és reprodukciós mutatói rosszabbak, mint más diplomás kortársaiké.
A 19. alkalommal meghirdetett Bolyai János Kutatási Ösztöndíj a tudományos pálya iránt elkötelezett fiatal kutatók munkáját támogatja. A pályázatra 45 évnél fiatalabb, PhD vagy azzal egyenértékű tudományos fokozattal rendelkező magyar kutatók jelentkezhetnek. Az ösztöndíj határozott időre, egy, két, vagy három évre szól, és legfeljebb két alkalommal nyerhető el. Az MTA célja a pályázattal, hogy az elkötelezett tudósokat a magyarországi kutatások folytatására, valamint az akadémiai doktori értekezés megírására és az MTA doktora tudományos cím megszerzésére ösztönözze. 1996 óta mintegy 3400 fiatal kutatónak biztosított támogatást az MTA, közülük 15-en mára akadémikusok lettek.
A Bolyai-napról szóló tudósítás és a díjazottak teljes névsora az MTA honlapján olvasható.