• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Bővül a GE Healthcare szegedi központja

Regionális hírek Forrás: Weborvos

Új technológiák támogatják a súlyos betegségek, így a máj daganatainak diagnosztizálását.

A GE Healthcare a tegnapi napon jelentette be, hogy bővíti szegedi fejlesztőközpontját. Az eseményen részt vett Kemény Lajos professzor, a Szegedi Tudományegyetem rektorhelyettese, Nagy Sándor, Szeged alpolgármestere, valamint a vállalat képviselői, akik ismertették a jövőbeli terveket: hamarosan 20-ról 40 főre nő a szoftverfejlesztők száma, így kétszeresére bővül a szegedi kompetencia központ - tudatta a cég közleménye.

A megnövelt létszámú fejlesztőcsapat olyan innovatív szoftvermegoldások fejlesztését segíti majd elő, melyek hatékony támogatást nyújtanak súlyos betegségek diagnosztizálásában, például a máj daganatos megbetegedései és egyéb rendellenességei esetén.

A szegedi fejlesztők emellett jelentős szerepet vállalnak a Predix™, a GE robusztus egészségügyi alkalmazásokat támogató szoftverplatformjának fejlesztésében is. Az új platform célja, hogy összekapcsolja az embereket, az adatokat és a gépeket egy globális hálózatban, megteremtve az Ipari Internetet az egészségügyben. A fejlesztésének köszönhetően gyorsabban és hatékonyabban juthatnak életeket mentő információkhoz a szakorvosok és egészségügyi dolgozók így gazdaságosabbá válhat az ellátás.

A szegedi kompetencia központ bővítése lehetővé teszi a Szegedi Tudományegyetem orvosaival és kutatóival régóta fennálló gyümölcsöző együttműködés továbbvitelét és összekapcsolja a helyi kompetenciaközpontot a GE IT világszerte működő fejlesztési csapataival, így Budapesttel, és a kaliforniai San Ramonnal.

“Úgy gondolom, hogy a szoftverben hatalmas lehetőségek vannak arra, hogy választ adjon a világ legnagyobb egészségügyi kihívásaira. A szegedi beruházás jelentős mérföldkő számunkra, és azt gondolom, hogy megfelelően tükrözi elkötelezettségünket az újítás és kiválóság iránt. A szoftvermérnökök kiemelkedő csapatát alapítottuk meg Magyarországon; napjainkban világszerte négy páciensből egyet az általunk kifejlesztett képfeldolgozó szoftverrel diagnosztizálnak. A szegedi csapat bővítésével ráadásul a munka is nagyban felgyorsul majd" - emelte ki Vámos Tamás, a GE Hungary Kft. ügyvezető igazgatója.

A GE Healthcare és a Szegedi Tudományegyetem közötti együttműködés eredménye az az új képfeldolgozó szoftver, mely a májbetegségek diagnosztizálásában nyújt hatékony segítséget. Az Észak-Amerikai Radiológiai Társaság 2014-ben megrendezett kiállításán - az iparág éves bemutatóján, mely a világ minden részéről vonzza a radiológusokat - a Hepatic VCAR képfeldolgozó szoftvert is bemutatták, mely a máj- és a májléziók szegmentálásában és kiértékelésében, valamint az időbeli változás követésében segíti az orvosokat.

„Az Egyetem számára az iparral való kapcsolatok egyre inkább felértékelődnek a következő években. A közös együttműködések kapcsán kiemelt hangsúlyt fektetünk arra, hogy olyan termékek kerüljenek előállításra, melyek ipari hasznot is hoznak. Úgy gondolom, hogy a GE Healthcare és a Szegedi Tudományegyetem közötti együttműködés ennek kiváló példája" – emelte ki Kemény Lajos, a Szegedi Tudományegyetem rektorhelyettese.

“A GE Healthcare missziója, hogy olyan fejlesztéseket valósítson meg, melyek az egészségügyet olcsóbbá és hatékonyabbá teszik, miközben a betegellátás minőségét is javítják. Nagy örömömre szolgál, hogy kiváló fejlesztői csapatunk olyan specialistákkal bővül, akik a világ többi részén található IT csapatainkkal együtt az ipari internet fejlesztésében fognak részt venni. Az általunk méltán tisztelt Szegedi Tudományegyetemmel erős kapcsolat áll fenn, melyet a kiemelkedő minőség valamint a tudományos szakismeret jól tükröz. Fantasztikus érzés számunkra, hogy együtt dolgozhatunk egy egészségesebb Magyarországért, egy egészségesebb világért" - hangsúlyozta Ferik Attila, a GE Healthcare szoftver platform fejlesztési igazgatója.