• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Buszbaleset: 21 utast szállítottak kórházba

Regionális hírek Forrás: MTI

Bolgár rendszámú autóbusz hajtott árokba az M5-ös autópályán kedd hajnalban.

Salzburgból tartott Bulgáriába az egyik nemzetközi társaság autóbusza, amely keddre virradóra az M5-ös autópályán a 133-as kilométer közelében a Szeged felé vezető oldalon árokba hajtott és felborult – mondták az MTI tudósítójának a jármű utasai a helyszínen. Az utasok szerint egy osztrák állampolgár kivételével valamennyien bolgárok voltak. A járművön – elmondásuk alapján – a két sofőr mellett 37 utas ült.

Két fiatalabb lány arról számolt be, már aludtak, és arra ébredtek csak föl, hogy a busz letér a sztrádáról és felborul.

A Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője, Szenti Szabolcs elmondta, a mentők tizenegy autóval vonultak a baleset helyszínére Csongrád és Bács-Kiskun megyéből, és összesen negyvenegy sérültet láttak el. A helyszínről a mentők huszonegy embert szállítottak kórházba, hét embert súlyos, egyiküket életveszélyes sérülésekkel. Az MTI információi szerint a sérültek Szegedre, Kecskemétre és Szentesre kerültek.

A kórházi ellátásra nem szoruló utasokat Kistelekre szállították, ők ellátást kaptak, és ott várták meg, amíg reggel 9 óra körül Szabadkáról mentesítőjárat érkezett értük. Ezzel a busszal folytathatják útjukat azok is, akik állapota nem teszi szükségessé a hosszabb kórházi ellátást.

Rendőrségi eljárás indult az ügyben
A rendőrség tömegszerencsétlenség, közúti baleset gondatlan okozásának bűntette miatt indított eljárást az M5-ös autópályán keddre virradóra felborult bolgár autóbusz balesete ügyében – tájékoztatta a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI-t reggel 10-kor.

MTI Fotó: Kelemen Zoltán Gergely

Egyik sérült sincs intenzív osztályon
Egy sérült sincs intenzív osztályon azok közül, akiket a bolgár busz éjszakai balesete nyomán szállítottak be a kecskeméti, a szegedi, valamint a szentesi kórházba az M5-ös autópályáról. Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője az MTI megkeresésére kedden délután azt közölte: a baleset legsúlyosabb sérültjét, a buszvezetőt nyílt hasi sérülésekkel vitték a szegedi kórházba. Rajta kívül hét embert súlyos, tizenhárom embert könnyű sérülésekkel vittek Kecskemétre, Szegedre és Szentesre.

Nagyné Szigeti Dóra, a kecskeméti Bács-Kiskun Megyei Kórház PR-menedzsere az MTI érdeklődésére azt mondta: az intézménybe szállított nyolc sérült közül négyet ambuláns ellátás után elengedtek, a többieket megfigyelésre bent tartották a traumatológiai osztályon. Utóbbiak zúzódásokat szenvedtek, operálni senkit nem kell - tette hozzá.

A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a baleset sérültjei közül két gyerek és tizenegy felnőtt került a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központjához tartozó intézményekbe. Facskó Andrea, az SZTE klinikai központ elnökének tájékoztatása szerint a két gyerek "felszínes bőr sebeit" a szegedi gyermekklinikán ellátták, a páciensek állapota kielégítő. A felnőttek felszíni horzsolásait, sebeit, kisebb-nagyobb csontsérüléseit az SZTE Sürgősségi Betegellátó Önálló Osztályon és az SZTE Traumatológiai Klinikán látták el. A Szegedre szállított sérültek egyike sem szorul intenzív terápiás ellátásra. Egészségügyi ellátásukat, esetenként néhány napos megfigyelésüket követően mindannyian elhagyhatják majd a szegedi klinikát - írta az egyetem.

A szentesi Dr. Bugyi István Kórház orvos-igazgatója elmondta, hogy az intézményben egy könnyű sérültet láttak el, aki csupán horzsolásokat szenvedett, így már távozhatott az intézményből.