Már csak öten maradtak kórházban a kedden hajnalban történt buszbaleset sérültjei közül.
Három súlyos és két könnyebb sérült fekszik még a Kanizsai Dorottya Kórházban, és mellettük néhány hozzátartozó is a városban maradt, akiket az Atlassib közlekedési vállalat helyezett el szállodában. A balesetben hatan meghaltak, 26-an sérültek meg.
Az utasok túlnyomó többsége, 22 ember - könnyebb sérültek és a sérülést nem szenvedettek - a buszos cég Olaszországból értük küldött járművével késő délután továbbutazott Spanyolországba. Öt sérült döntött úgy, hogy inkább visszatér Romániába, értük családtagok jöttek el Nagykanizsára.
Rendőrségi forrásból az MTI úgy értesült, hogy a szlovák kamionsofőr vérében négyezrelékesnél magasabb alkoholszintet mutattak ki, ami hozzávetőleg egy liternyi égetett szesz elfogyasztását feltételezi.